Silvant Handball Elbląg i pierwsza przegrana przed własną publicznością [ZDJĘCIA]

2023-12-18 14:17:42(ost. akt: 2023-12-18 15:59:04)
PIŁKA RĘCZNA: Drugą z rzędu porażkę, a pierwszą przed własną publicznością, zanotowali piłkarze ręczni drugoligowego Silvanta Handball Elbląg. Zespół gospodarzy tym razem przegrał z SMS ZPRP II Kwidzyn 30:35. Po tej porażce spadł na trzecie miejsce w tabeli.
• Silvant Handball Elbląg — SMS ZPRP II Kwidzyn 30:35 (15:19)
SILVANT: Plak, Szaro — Ściesiński 6, Laskowski 4, Sparzak 3, Nowakowski 3,Spicha 3, Załuski 3, Bąkowski 2, Solecki 2, Kurowski 1, Błaszkiewicz 1, Robak 1, Heyda 1, P. Plak.

Gospodarze w sobotę podejmowali drugą drużynę juniorów z Kwidzyna, która od początku rozgrywek jest w ścisłej czołówce tabeli. Zadaniem elblążan było zrehabilitowanie się za porażkę sprzed tygodnia z SPR Wybrzeże I Gdańsk (30:36), a tym samy zdobycie kompletu punktów. Niestety podopieczni duetu trenerskiego, Damiana Malandy i Mikołaja Kupca, nie stanęli na wysokości zadania i musieli przeżyć kolejną gorycz porażki. Przegrali 30:35 i tym samym mocno skomplikowali sobie szansę awansu do I ligi.

Wynik spotkania otworzył Michał Ściesiński. Jak się później okazało, było to pierwsze i ostatnie prowadzenie elblążan w tym spotkaniu. Dwie min później na tablicy wyników pokazał się rezultat 2:2. Od tego momentu inicjatywę zaczęli przejmować kwidzynianie i prowadząc grę, zaczęli dziurawić siatkę bramki elbląskiej.

Gra gospodarzy była szarpana, pozbawiona skuteczności, a obrona chwilami wyglądała jak "ser szwajcarski" i nic też dziwnego, że drużyna gości wygrywała 10:6. Tę czterobramkową przewagę przyjezdni dowieźli do przerwy, prowadząc ostatecznie 19:15.

Po przerwie Silvant robił wszystko, by poprawić ten niekorzystny rezultat. Gonił wynik i w 38 minucie zdobył kontaktowego gola i zrobiło się 21:22, a w 47 minucie nadal jedną bramką lepsi byli kwidzynianie, którzy prowadzili 26:25.

Kiedy trzeba było pójść za ciosem, elblążanie zanotowali przestój. Ambitnie grająca drużyna kwidzyńska nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, wykorzystała swoje szanse w szybkich i skutecznych atakach. Rzuciła pięć goli z rzędu i na osiem minut przed końcem wygrywała 31:26 i było już "pozamiatane".

Goście tej wygranej nie roztrwonili i wygrali ostatecznie 35:30. Silvant obecnie znajduje się na trzeci miejscu w tabeli. Prowadzą dwa zespoły z województwa pomorskiego, z przewagą trzech punktów.

O awans będzie trudniej, niż przypuszczano, ale dopóki piłka jest w grze, sytuacja elblążan jest jeszcze nie najgorsza. Przed nimi cała druga odsłona sezonu i to ona da odpowiedź, czy Silvant grać będzie w przyszłym sezonie na zapleczu I Ligi Centralnej. Mecze II rundy rozpoczną się 10 lutego. Silvant Handball podejmować będzie wówczas SPR Wybrzeże II Gdańsk.

Pozostałe wyniki 8. kolejki spotkań: Handball Czersk — Czarni Olecko 39:19 (15:9), SMS ZPRP III Kwidzyn — SPR Wybrzeże I Gdańsk 30:33 (15:16), Krajna Nakło — Wybrzeże II Gdańsk 34:34 (k 4:3, 14:17). Pauzował BSMS Bartoszyce.