PIŁKA RĘCZNA. Start nie sprostał mistrzyniom Polski

2024-01-11 17:25:55(ost. akt: 2024-01-11 17:34:58)
Start Elbląg w pierwszym meczu o mistrzowskie punkty w 2024 roku podejmował mistrzynie Polski Zagłębie Lubin i zszedł z boiska pokonany. Przegrał 22:35 i było to czterdzieste z rzędu zwycięstwo "Miedziowych"w tej lidze.
• Start Elbląg — Zagłębie Lubin 22:35 (9:15)
START: Radojci, Ciąćka — Bancilon 5, Pahrabitskaya 4, Stapurewicz 3, Weber 3, Macedo 3, Wółoszyk 1, Kuźmińska 1, Grabińska 1, Tarczyluk 1, Owczarek, Stefańska, Głębocka, kary 8 min

Najwięcej dla Zagłębia: Matieli 6, Michalak 5, Górna 4, Kochaniak - Sala 4, kary: 4 min

Przed tym spotkaniem zdecydowanym faworytem był zespół "Miedziowego Zagłębia". Do Elbląga przyjechał po "swoje" trzy punkty i zadanie wykonał. Podopieczne trenerki Bożeny Karkut już od początku "ustawiły" sobie ten pojedynek pod swoje dyktando. Po 9 min gry, po golu Darii Michalak wygrywały 4:0.

Elblążanki w tym czasie miały duże problemy ze skutecznością. Dopiero minutę później, na listę strzelczyń wpisała się Paulina Stapurewicz. Drużyna gości była w ciągłym ataku i po kwadransie wygrywała już 11:2. Po takim słabym początku zanosiło się na klęskę elblążanek. Jednak w miarę upływu czasu i one zaczęły zdobywać bramki. Jeszcze przed przerwą zmniejszyły różnice porażki do sześciu goli, przegrywając 9:15. Po przerwie nadal na boisku rządziły przyjezdne, które w 50 min prowadziły już 33:16. Grające ambitnie do samego końca podopieczne trenera Romana Monta, w ostatnich dziesięciu minutach zdobyły sześć goli, straciły tylko dwa i ostatecznie przegrały 22:35. Jak już pokazuje sam wynik, oba zespoły dzieliła różnica klasy. Już w najbliższą niedzielę w Łańcucie Start zagra z sąsiadem w tabeli z Galiczanką Lwów. Żeby się znaleźć w grupie mistrzowskiej, elblążanki ten pojedynek koniecznie muszą wygrać.

Pozostałe wyniki 11. kolejki spotkań: KPR Kobierzyce — Galiczanka Lwów 33:22 (17:9), FunFloor Lublin — Energa Szczypiorno Kalisz 38:26 (19:10), Piotrcovia Piotrków Tryb — Handball JKS Jarosław 32:24 (16:15), Młyny Stoisław Koszalin — MKS Urbis Gniezno 21:30 (12:18).