36-letnia mieszkanka Tolkmicka złożyła zawiadomienie w sprawie oszustwa, podczas którego straciła 1400 złotych. Z kolei w Pasłęku 48-latek zgłosił, że nieznany sprawca chciał wypłacić z jego konta 9 tysięcy złotych. 53-latka z Elbląga została oszukana na prawie 4 tys. zł. Oto kilka przypadków jak oszuści próbują pozyskać od nas pieniądze. Warto je przeczytać i pamiętać o tym, gdy spotka nas podobna sytuacja.
36-letnia mieszkanka Tolkmicka złożyła zawiadomienie w sprawie oszustwa, podczas którego straciła 1400 złotych. Sprawca najpierw przejął istniejący profil na portalu społecznościowym, należący do jej koleżanki a później wysłał z jej profilu link do 36-latki. Ta otworzyła go, a sprawca uzyskał dostęp do jej konta bankowego poprzez aplikację zainstalowaną w telefonie. Następnie zrealizował wypłatę na 1400 złotych.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!