PIŁKA NOŻNA KLASA OKRĘGOWA: Zatoka Braniewo pokonała Błękitnych Orneta

2024-02-14 10:24:32(ost. akt: 2024-02-14 10:27:23)
Podopieczni trenera Koguta w sobotę zagrają w Bartoszycach z tamtejszą Victorią.

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

Po dobrym meczu Zatoka Braniewo w ramach przygotowań do rundy wiosennej pokonała lidera tabeli klasy A grupy 2 Błękitnych Orneta 6:3. Grały też i inne zespoły z klasy okręgowej z różnymi skutkami.
• Zatoka Braniewo — Błękitni Orneta 6:3 (2:1)

1:0 — Szpakowski (6), 1:1 — Kurywczak (14), 2:1 — Grzyb (41), 2:2 — Kurywczak (49), 3:2 — Rynkowski (53), 4:2 — Grzyb (58), 5:2 — Hebda (64), 5:3 — Syphczenko (70), 6:3 — Rutkowski (81)

ZATOKA: Sznaza (46 Pruchniewski) — Kołodziejczyk (65 Przytuła), Trejmak (46 Rutkowski), R. Jakimczuk, Kazimierczuk, Szpakowski, Tyrawski, Grzyb, Hebda, Rynkowski, Kogut (60 Błaszczak)

Mecz ten rozegrany został późnym wieczorem w sobotę na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR W Elblągu. Goście, których prowadzi trener Łukasz Pietroń, (były piłkarz II-ligowej Olimpii Elbląg), od początku nastawili się na grę z kontry. Lider klasy A, który w rundzie jesiennej nie przegrał żadnego ze spotkań mistrzowskich, toczył wyrównany boj, choć optyczna przewaga należała do braniewian. Tradycyjnym już zwyczajem Zatoka przystąpiła do meczu w mocno przemeblowanym składzie.

— Tym razem szansę gry otrzymało aż czterech juniorów: Bartosz Przytuła, Jan Kołodziejczyk, Antoni Błaszczak oraz Daniel Trejmak, i ich występ można zaliczyć do udanych — informuje Daniel Kogut (trener Zatoki).

Mecz zgodnie z przewidywaniami rozpoczął się po myśli Zatoki. Po błędzie bramkarza Błękitnych piłkę przejął Jakub Szpakowski, wpadł w pole karne i bez problemu umieścił futbolówkę w siatce. Ornecianie nie chcieli być dłużni i szybko doprowadzili do remisu, po tym jak Michał Kurywczak z 17 metrów z rzutu wolnego posłał piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą rywal Błękitnych wyszedł na prowadzenie. Radosław Grzyb uderzył sprzed pola karnego i piłka ugrzęzła w siatce. Po przerwie, bo już w 49 minucie, nie bez winy defensywy braniewskiej Kurywczak zdobywa gola na wagę remisu.

Od tej pory inicjatywę przejmuje Zatoka i to ona prowadzi grę. W ciągu kwadransa Błękitnym strzela trzy gole z rzędu i wychodzi na prowadzenie 5:2. W ostatnich 20 minutach gry każda ze stron zdobywa po golu i ostatecznie Zatoka w czwartym meczu kontrolnym wygrywa 6:3. Teraz podopieczni trenera Koguta w sobotę zagrają w Bartoszycach z tamtejszą Victorią.

Swoje spotkania kontrolne rozgrywali też rywale Zatoki. Oto wyniki:

• Polonia Pasłęk — Concordia Elbląg (juniorzy) 7:0 (4:0)
Bramki dla Polonii zdobyli: Bakunowicz 2, Rudziński, Wiczyński, Konczewski, Kamiński Błaszczyk. W zespole pasłęckim zadebiutował były zawodnik Concordii Elbląg, a ostatnio Błękitnych Stare Pole, Michał Błaszczyk.
• Sokół Ostróda — Olimpia Olsztynek 1:2 (1:0)
1:0 — Nowicki (21 karny), 1:1, 1:2 — Usowicz (70,72)
— Do 70 minuty był to wyrównany mecz — informuje trener gospodarzy Andrzej Burchart i dodaje: — Od momentu stracenia bramki Olimpia przejęła inicjatywę, uzyskała przewagę i wygrała 2:1. Do drużyny Sokoła dołączył Piotr Chmielewski (Mrągowia Mrągowo).
• Unia Susz — Ewingi Zalewo 6:1 (2:1)
1:0, 2:0 — Staniec (12,25, 2:1 — Bielecki (27), 3:1 — Czarzasty (52), 4:1 — Lewandowski (55), 5:1 — Staniec (81), 6:1 — Lewandowski (88)
• Warmia Olsztyn — Huragan Morąg 3:3
Bramki dla Huraganu zdobyli: Mariusz Dec 2, Igor Koc 1.
To był czwarty mecz kontrolny zespołu podopiecznych trenera Tomasza Sambora. Huragan do tej pory pokonał Concordię Elbląg (juniorzy) 7:3, Syrenę Młynary 8:0 oraz przegrał z Pomezanią Malbork 0:6.
• Płomień Turznica — GKS Stawiguda 8:3 (5:0)
Bramki dla Płomienia zdobyli: Bartłomiej Sadowski 2, Adrian Sadowski 2, Filip Szymański, Michał Maj, zaw. testowany i Roman Śnieżawski po 1.
• Start Nidzica — DKS Dobre Miasto 4:2 (2:1)
Bramki dla Startu zdobyli: Orzechowski, Maślak, Jaroszewski, Wawrzyniak.
• Wałsza Pieniężno — Pomowiec Gronowo Elbląskie 2:2 (1:0)
Bramki dla Wałszy zdobyli: Sylwester Leśniowski, Wojciech Januszek.