PIŁKA NOŻNA. Concordia Elbląg rozegrała przedostatni mecz kontrolny z grającym w III lidze Stolemem Gniewino [ZDJĘCIA]

2024-02-18 11:15:36(ost. akt: 2024-02-18 11:17:38)
Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek o mistrzowskie punkty w III lidze Concordia Elbląg rozegrała przedostatni mecz kontrolny z grającym w III lidze w grupie 2 Stolemem Gniewino i wygrała 2:1.
• Concordia Elbląg — Stolem Gniewino 2:1 (2:0)

1:0— Makarski (9), 2:0 — Sionkowski (20), 2:1 — Śliwowski (63)

CONCORDIA: Manikowski — Doniecki, Staniak, Kaczorowski, Rękawek, Szpucha, Drewek, Nowicki, Sionkowski, Makarski, Noworyta, grali jeszcze: Filipczyk, Kottlenga, Danowski, Van Lepren, Bartosiński, Maćkowski, Maciąg.

Concordia do meczu przystąpiła bez trzech podstawowych zawodników. Z powodu urazów tym razem nie zagrali: Piotr Jakubowski, Radosław Bukacki oraz Joao Augusto. Natomiast do drużyny po dłuższej przerwie powrócił Bartosz Danowski. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy w 9 minucie otworzyli wynik spotkania. Mikołaj Staniak zagrał do wybiegającego na czystą pozycję Łukasza Makarskiego, a ten strzelił po długim rogu, tak że piłka zatrzepotała w siatce. Ten sam zawodnik był blisko zdobycia drugiego gola, ale piłka po jego strzale w 12 minucie minimalnie przeleciała obok słupka.

Concordia, będąc w ciągłym ataku, jeszcze w pierwszej odsłonie pojedynku, podwyższyła rezultat na 2:0, po uderzeniu Kacpra Sionkowskiego. Po utracie gola Stolem zaczął śmielej atakować i jeszcze przed przerwą miał dwie wyborne sytuacje do zmiany wyniku, ale ich nie potrafiła wykorzystać z powodu braku skuteczności. Po przerwie więcej z gry mieli przyjezdni, którzy swoją optyczną przewagę udokumentowali zdobyciem kontaktowego gola. Od tego momentu gra obu drużyn toczyła się przeważnie od pola karnego do pola karnego, ale żaden zespół nie wypracował sobie klarownej sytuacji do poprawienia wyniku. Ostatni mecz kontrolny Concordia zagra w sobotę na wyjeździe z IV-ligowym Bałtykiem Gdynia.