ORLEN SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH. Po klęsce w Lublinie Start w grupie spadkowej

2024-02-26 14:11:03(ost. akt: 2024-02-26 14:21:02)

Elbląskie szczypiornistki zakończyły fazę zasadniczą wysoką porażką na wyjeździe z FunFloor Lublin. Przegrały 20:41 i teraz walczyć będą w grupie spadkowej.
• FunFloor Lublin — Start Elbląg 41:20 (18:9)

START: Ciąćka 1, Pentek — Głębocka 3, Stapurewicz 3, Grabińska 3, Weber 2, Kuźmińska 2, Pahrabitskaya 2, Wiśniewska 2, Bancilon 1, Tarczyluk 1, kary: 2 min
Najwięcej dla FunFloor: Tomczyk 11, Olek, Turkoglu, Balsam po 4, kary: 8 min

Start do Lublina pojechał tylko w 11-osobowym składzie w tym dwie bramkarki, Z powodu kontuzji nie mogły zagrać: Nikola Owczarek, Joanna Wołoszyk, Nevena Radojcić, Vitoria Macedo, co też miało to wpływ na bardzo słabą grę elblążanek. Wynik spotkania otworzyła Paulina Kuźmińska, za chwilę do remisu doprowadziła skrzydłowa turecka Beyza Turkoglu. Od tego momentu mecz przebiegał już pod dyktando lublinianek. W 7 minucie wygrywały 4:1 a w 13 minucie prowadziły 9:2, po pięciu golach z rzędu Aleksandry Tomczyk. Tuż przed upływem kwadransa gola dla elblążanek zdobyła Paulina Stapurewicz. Przewaga podopiecznych trenerki Edyty Majdzińskiej wciąż rosła. W 22 minucie po golu Darii Szynkaruk FunFloor prowadził 14:7. W pierwszej połowie spotkania Start zdobył zaledwie dziewięć bramek, a zdobycz FunFloor była dwukrotnie większa. Po przerwie nadal dominowały gospodynie. W 33 minucie swoją przewagę powiększyły do 13 goli, prowadząc 22:9. Wicemistrzynie Polski nie miały jednak dość. Trzy minuty później na tablicy wyników pokazał się rezultat 25:9.

To już w tym momencie był pogrom elblążanek. W końcu tę niemoc strzelecką przerwała Kuźmińska, strzelając 10 gola dla Startu. Po upływie trzeciego kwadransa lublinianki prowadziły 30:14. Ponad 1,5 tysięcy kibiców zasiadających na trybunach hali „Globus” zadawała sobie pytanie, czy ich drużyna w tym sezonie odniesie najwyższe zwycięstwo. Tak też się stało. Po ostatnim golu Szymkaruk lublinianki ostatecznie wygrały 41:20 i tym samym pokazały elblążankom, jaka dzieli ich różnica klasy. Szkoda, że z szumnych zapowiedzi przedsezonowych, sztabu szkoleniowego i włodarzy klubu, że w tym sezonie Start po zakończeniu fazy zasadniczej grać będzie w grupie mistrzowskiej, spełzły na niczym. To jest porażka. Teraz przyjdzie drużynie walczyć o miejsca 7-10., które w klubie nikogo nie satysfakcjonują, nie mówiąc o kibicach.