PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Olimpii Elbląg przegrali z Lechem II Poznań

2024-02-29 10:41:46(ost. akt: 2024-02-29 10:50:00)

Piłkarze Olimpii Elbląg w zaległym meczu 18. kolejki spotkań przegrali na wyjeździe we Wronkach z niżej notowanym Lechem II Poznań 1:2.
• Lech II Poznań — Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)

1:0 — Stankiewicz (34), 1:1 — Mruk (45), 2:1 — Kalata (60)

OLIMPIA: Witan — Sarnowski, Szczudliński, Mruk (60 Stefaniak), Filipczyk, Kuczałek (73 Jóźwicki), Daniczyk (73 Spychała), Sangowski, Famulak, Yacenko (65 Gabrych), Żak (65 Senkevich).

Po ostatnim zwycięstwie nad Skrą Częstochowa 2:1 elblążanie jechali w dobrych nastrojach do Wronek po kolejne punkty. Zapowiadał się mecz walki i taki też był. Pierwszy groźnie zaatakował Lech. W 7 minucie Norbert Pacławski strzelił z przewrotki, ale w obrońców elbląskich. W rewanżu Adam Żak w dogodnej sytuacji przestrzelił. Z kolei Jakub Sangowski obił słupek. Olimpia przeważała, posiadała optyczną przewagę, zdobyła gola, ale arbiter boczny zasygnalizował „spalonego” i Lechici rozpoczynali grę od własnej bramki. W 34 minucie gospodarze wyprowadzili kontrę, zakończyli akcję celnym strzałem Igora Stankiewicza i Andrzej Witan musiał wyciągać piłkę z siatki.

Tuż przed przerwą, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kacpra Filipczyka, w zamieszaniu podbramkowym Bartłomiej Mruk skierował piłkę do siatki i w ten sposób doprowadził do remisu. Po przerwie nikt się nie oszczędzał i każda z drużyn dążyła do zmiany wyniku. W 60 minucie szczęście uśmiechnęło się do poznaniaków. Karol Kalata wykorzystał prostopadłe podanie, wpadł w pole karne i spokojnie pokonał bramkarza Olimpii. Mimo licznych ataków ze strony elblążan wynik nie uległ już zmianie. To gospodarze byli bliżej strzelenia trzeciego gola.
W ten weekend odbędzie się 22. kolejka spotkań. Olimpia w sobotę o godz. 12 znów zagra na wyjeździe, tym razem z Radunią Stężyca. Drużyna z Kaszub zajmuje wysokie piąte miejsce w tabeli i posiada punkt przewagi nad „olimpijczykami”. Zapewne będzie to trudne spotkanie dla obu drużyn. Liczymy, że teraz podopieczni trenera Przemysława Gomułki zrehabilitują się za porażkę z Lechem i zapunktują w Stężycy.

Pozostałe spotkania: Sandecja Nowy Sącz — GKS Jastrzębie, Polonia Bytom — Zagłębie II Lubin, Chojniczanka Chojnice — Stal Stalowa Wola, ŁKS II Łódź — Stomil Olsztyn, Wisła `Puławy — KKS Kalisz, Pogoń Siedlce — Hutnik Kraków, Skra Częstochowa — Lech I Poznań, Olimpia Grudziądz — Kotwica Kołobrzeg.