Nowe wyborcze rozdanie w powiecie elbląskim stało się faktem. Podobnie jak w powiecie braniewskim tak i w elbląskim nie obyło się bez niespodzianek. Wyniki wyborów samorządowych w powiecie elbląskim skutkują nie tylko debiutami i powrotami do polityki samorządowej, ale też brakiem zmian w gminach, w których ich mieszkańcy kolejny raz postanowili obdarzyć mandatem zaufania dotychczasowych włodarzy.
W Pasłęku Elżbieta Wasiuk już w pierwszej turze wyborów zdobyła mandat burmistrza, uzyskując 3 650 głosów, co przełożyło się na 52,11 proc. poparcia. Wygrała z obecnym wiceburmistrzem Markiem Sarnowskim, który zdobył 30,85 procent głosów. Dodajmy, że dotychczasowy burmistrz Pasłęka nie ubiegał się o reelekcję, chciał mandat burmistrza zamienić na mandat posła, jednak nie dostał się do Sejmu. Rezygnację z ubiegania się o kolejną kadencję tłumaczył w ubiegłym roku w rozmowie z nami osiągnięciem wieku emerytalnego. 59-letnia Elżbieta Wasiuk to wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół w Pasłęku. Nie należy do partii politycznej.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!