PIERWSZA WYGRANA STARTU

2024-09-16 11:00:00(ost. akt: 2024-09-16 11:28:09)

Aleksandra Zych poprowadziła Start do zwycięstwa nad Sośnicą

Autor zdjęcia: superligakobiet.pl

PIŁKA RĘCZNA\\\ Energa Start zanotował pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie Superligi. W 2. kolejce elblążanki ograły Sośnicę Gliwice.
* Sośnica Gliwice – Energa Start Elbląg 21:24 (10:13)
START: Ciąćka, Pentek – Zych 6, Grabińska 5, Tarczyluk 3, Kuźmińska 2, Dworniczuk 2, Kubisova 2, Pahrabicka 2, Szczepanek 1, Peplińska 1, Stefańska, Chwojnicka, Wiśniewska

Podopieczne Magdaleny Stanulewicz chciały pokonać Sośnicę i zapisać na swoim koncie pierwszy komplet punktów, by osłodzić niepowodzenie na inaugurację ligi z Urbisem, gdy po zaciętej walce uległy po rzutach karnych.
Mecz z nową w stawce Sośnicą, która wróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej po 17 latach, otrzymując dziką kartę, do łatwych jednak nie należał. Gospodynie dopiero w sobotę inaugurowały rozgrywki, bo ich mecz z FunFloor Lublin w 1. kolejce został przełożony.
Co prawda po kwadransie Start prowadził 7:4, ale zespół z Gliwic zdołał doprowadzić do remisu 9:9. Aleksandra Zych i spółka nie pozwoliły jednak rywalkom rozwinąć skrzydeł i do przerwy znów zbudowały trzybramkową przewagę.
W drugiej połowie obie ekipy z trudem zdobywały kolejne gole, bo bardzo dobre zawody rozgrywały bramkarki Małgorzata Ciąćka i Weronika Kordowiecka, które zanotowały po kilkanaście skutecznych obron. Pod koniec spotkania wydawało się, że Sośnice odnalazła swój rytm, wykorzystując grę w przewadze. Gliwiczanki zdobyły trzy bramki z rzędu i w 56. min doprowadziły do stanu 20:21. Start szybko odpowiedział jednak golami Zych, która wróciła na boisko po dwuminutowej karze, oraz Kristiny Kubisowej, oddalając zagrożenie.
Elblążanki świętowały pierwszy triumf w nowym sezonie razem z grupą kibiców, która udała się na daleki wyjazd do Gliwic.
W 3. kolejce Start wraca do własnej hali: w sobotnie popołudnie podejmie Energę Szczypiorno Kalisz i będzie faworytem.
* Pozostałe wyniki 2. kolejki: Piotrcovia Piotrków Tryb. – KGHM Zagłębie Lubin 24:28, Energa Szczypiorno Kalisz – FunFloor Lublin 17:34, KPR Gminy Kobierzyce – Ruch Chorzów 34:27, Młyny Stoisław Koszalin – Urbis Gniezno 25:26 (15:13).