Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej zapraszają na otwarcie wystawy dawnych pocztówek i map z terenu Wysoczyzny Elbląskiej ze zbiorów elbląskich kolekcjonerów. Spotkanie odbędzie się 19 marca, początek o godz. 17:00 w sali „U św. Ducha” w Bibliotece Elbląskiej. Wstęp wolny.
Na wystawie „Wysoczyzna Elbląska dawniej – w zbiorach elbląskich kolekcjonerów” zaprezentowanych zostanie ponad 150 pocztówek m.in. z Kadyn, Tolkmicka, Suchacza i Łęcza. Ekspozycja obejmie również reprodukcje przedwojennych map oraz historyczne publikacje ukazujące przeszłość Wysoczyzny Elbląskiej ze zbiorów Biblioteki Elbląskiej. Wystawa pozwoli przenieść się w przeszłość i odkryć, jak wyglądało życie dawnych mieszkańców okolic Elbląga.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!