Od stycznia ZUS jest oblegany przez seniorów. A to za sprawą renty wdowiej. W całym kraju złożono już 600 tys. wniosków o to nowe świadczenie dla wdów i wdowców, w tym 22,6 tys. na Warmii i Mazurach, ale wpływają kolejne podania.
Zainteresowanie nowym świadczeniem jest ogromne, o czym świadczą kolejki w placówkach ZUS, jak też liczba złożonych już wniosków. Od 1 stycznia do ZUS wypłynęło 600 tys. podań o rentę wdowią. — Na Warmii i Mazurach złożono już 22,6 tys. wniosków o rentę wdowią — przekazała Anna Grabowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Warmii i Mazurach. Mimo dużego zainteresowania ZUS chce dotrzeć z informacją o nowym świadczeniu do jak największej rzeszy seniorów. — Przygotowaliśmy materiały informacyjne do dystrybucji w instytucjach samorządowych, lokalnych stowarzyszeniach działających na rzecz starszych osób, MOPS, GOPS, domach pomocy społecznej i innych tego typu instytucjach. Chcemy pomagać w przygotowaniu do wizyty w placówce ZUS, wskazując, jakie dokumenty ze sobą zabrać, aby szybko załatwić sprawę — mówi Anna Grabowska. — Zachęcamy klientów do tego, by nie zwlekali ze złożeniem wniosku do ostatniej chwili i zaplanowali w najbliższym czasie wizytę lub kontakt z ZUS w sprawie renty wdowiej — dodaje rzeczniczka.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!