W Elblągu mieszkają i pracują cudzoziemcy, i nikt nie ma z tym problemu – zapewniał jeden z mieszkańców podczas spotkania na placu katedralnym. Mimo to elblążanie rozpoczęli zbiórkę podpisów pod apelem do władz miasta, w którym sprzeciwiają się ewentualnemu utworzeniu centrum integracji cudzoziemców. Jak podkreślają, nie są przeciwni imigrantom, lecz tworzeniu odizolowanych ośrodków.
W środę, 7 maja na placu katedralnym odbyło się otwarte spotkanie dla mieszkańców. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Tematem była obawa przed tym, że Elbląg stanie się miejscem jednego z planowanych centrów integracji dla cudzoziemców. W czasie wydarzenia rozdawano ulotki i szczegółowo tłumaczono założenia akcji.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!