Od początku roku z przeprawy na kanale żeby żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną skorzystało 91 jednostek – poinformował Urząd Morski w Gdyni. W całym 2024 r. z przeprawy skorzystało ponad 1,9 tys. jednostek, w tym 1467 rekreacyjnych.
Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną otwarto 17 września 2022 roku. Jest on częścią drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!