Sobota, 10 października 2015. Imieniny Franciszka, Loretty, Poli

Stefan Rembelski: Panie Prezydencie – proszę przeprosić Elblążan

2012-11-02 08:05:00 (ost. akt: 2012-11-01 18:54:12)

Podziel się:

Stefan Rembelski

Stefan Rembelski

Autor: Ryszard Biel

Wystąpienie prezydenta Grzegorza Nowaczyka na ostatniej sesji Rady Miasta Elbląga w czasie dyskusji nad dokumentem dotyczącym strategii promocji, jest prymitywną obelgą wymierzoną w tych wszystkich elblążan, którzy mają inną ocenę przyjętego tylnymi drzwiami logo miasta.

Stało się to w obecności radnych, i nikt z radnych nie stanął w obronie godności elblążan, nikt nie protestował przeciw takiemu językowi debaty publicznej, który wyklucza i poniża tych, którzy mają inne zdanie od koalicji rządzącej.

Chodzi o zdanie prezydenta, cytuję: - „ Mnie się logo kojarzy z energią, entuzjazmem, uśmiechem, małpą internetową. A jeśli ktoś jest ociężały, to ze ślimakiem.” – koniec cytatu.
Ja pominę tutaj fakt, że wrażliwość estetyczna każdego z nas jest inna i ona nie może podlegać ocenie lekceważącej godność osoby. Sugerowanie ociężałości, braku polotu czy bystrości tym wszystkich elblążanom, którym logo do gustu nie przypadło, – sam się do tej grupy zaliczam – którym ten znak graficzny kojarzy się ze ślimakiem, jest delikatnie mówiąc nietaktem, który kończy w Elblągu debatę publiczną a wszelkie konsultacje społeczne dotyczące ważnych spraw miasta czyni je bezprzedmiotowymi.

Bo jaki sens mają konsultacje, które są tylko zasłoną dymną, dla spełnienia formalnego wymogu.Wprowadzanie bulwarowego języka do debaty publicznej musi budzić powszechny niepokój i sprzeciw. Czeka nas w Elblągu wiele trudnych decyzji, które będą wymagały zapytania mieszkańców o opinie, chociażby o formułę naliczania opłaty za odpady. Stąd aby dialog był możliwy na poważnie i miał sens, potrzebne jest jedno proste słowo – słowo przepraszam. Panie prezydencie, jeśli w tej pana wypowiedzi nie było cynizmu, a chciałbym ufać, że był to niezręczny lapsus, to zwyczajne szczere PRZEPRASZAM kończy temat honorowo.
Stefan Rembelski

Źródło: Dziennik Elbląski

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 3 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. Ślimak Maciuś #870150 | 83.25.*.* 3 lis 2012 19:23

  Nikt nie jest bardziej ociężały od autora tej obelgi. Niech sobie osoba wbije to do swojej ociężałej od nieróbstwa głowy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. anka #869849 | 83.25.*.* 3 lis 2012 12:13

  W Elblagu jak w Brukseli prawdziwa Europa - tak długo robimy sondaże az wyjdzie na nasze. Gdyby presydent chciał rzetelnego badania opini, to mógł zlecic kancelarii notarialnej przymowanie głosów za i przeciw tej formie logo. Nikt by nie miał pretensji o matactwo.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. widz #869402 | 83.11.*.* 2 lis 2012 18:23

  panie Rembelski, nie przypisuj pan sobie cudzych zasług, prezydent Nowaczyk próbował obrazić w ten sp[osób pana Jerzego Wilka, który na sesji nazwał to logo ślimakiem. Prezydent i radni PO używają wulgarnego języka od kilku sesji. Widocznie jak się nie ma argumentów to pozostają wyzwiska. A o śmieciach to też była interpelacja Pana Wilka. Dobrze, że widzi pan problem, tylko autorstwo nie jest pana.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz