środa, 10 lutego 2016. Imieniny Elwiry, Elizy, Jacka

Największa na świecie pneumatyczna zjeżdżalnia i osada Truso w Nowej Holandii

2013-02-26 18:08:30 (ost. akt: 2013-02-26 16:07:49)

Podziel się:

Największa na świecie pneumatyczna zjeżdżalnia ma jeszcze w tym roku stanąć w kompleksie rekreacyjnym Nowa Holandia przy obwodnicy Elbląga. Właściciele planują także wybudowanie w ciągu kilku lat repliki osady Wikingów, Truso. 

Właściciele kompleksu chcą, by na jego terenie powstał rodzinny park rozrywki.

— Inwestycja została podzielona na etapy — informuje współwłaściciel obiektu Tomasz Zalewski.— Sezon letni 2013 planujemy rozpocząć z rozmachem. Szykujemy szereg niespodzianek z Lwem Gigantem na czele. Będzie to dmuchana, pneumatyczna zjeżdżalnia o wysokości aż 28,5 metra. Będzie to najwyższa tego typu konstrukcja na świecie, czego potwierdzeniem będzie wpis do księgi Rekordów Guinessa — dodaje.


W planach jest również rewitalizacja i rozbudowa mini zoo, które już funkcjonuje na terenie obiektu. Pojawi się także ścieżka o charakterze turystyczno-edukacyjnym. Kolejnym etapem będzie stworzenie fragmentu średniowiecznej osady Truso na obszarze około 1500 metrów kwadratowych.
— Będziemy chcieli, aby nasza osada miała charakter edukacyjny i zabawowy — dodaje Tomasz Zalewski.


Inwestorzy szacują, że rozbudowa kompleksu potrwa docelowo 5 lat. I chociaż dzisiaj ciężko powiedzieć, ile w sumie pochłonie ta inwestycja, wiadomo, że sama zjeżdżalnia będzie kosztowała około pół mln złotych. 
Z racji swojego położenia kompleks na brak gości nie może narzekać.
— A uruchomienie małego ruchu granicznego sprawiło, że odczuwamy wzrost liczby gości zza naszej wschodniej granicy — przyznaje współwłaściciel Nowej Holandii.
Dobrą wiadomością jest również ta, że wraz z rozbudową kompleksu, pojawią się tam nowe miejsca pracy. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam dodatkowo około 20 osób.
rm

Źródło: Dziennik Elbląski

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB