Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Gimnazjaliści grozili ochroniarzowi i przypalali krzesło

2013-03-07 07:00:00 (ost. akt: 2013-03-06 18:52:24)
Policjanci otrzymali dwa sygnały o nastolatkach, którzy w czasie lekcji mieli znieważyć nauczycieli

Policjanci otrzymali dwa sygnały o nastolatkach, którzy w czasie lekcji mieli znieważyć nauczycieli

Autor zdjęcia: Anna Grudzińska

Dostaniesz wp... od chłopaków z Zawady — między innymi w ten sposób trzej nastolatkowie mieli grozić ochroniarzowi w jednym z elbląskich gimnazjów. Wyzwali także dyrektorkę szkoły. Sprawa trafiła na policję. Nastolatkowie za znieważenie funkcjonariusza publicznego mogą stanąć przed sądem rodzinnych i nieletnich.

Elbląscy policjanci otrzymali w ostatnim czasie dwa sygnały o nastolatkach, którzy mieli znieważyć nauczycieli. Obie sytuacje wydarzyły się w gimnazjach, ale położonych w różnych częściach miasta.

— Te zgłoszenia to efekt naszej bardzo dobrej współpracy ze szkołami w ściganiu tego typu przestępstw. Mamy nadzieję, że kolejni sprawcy podobnych czynów nie pozostaną bezkarni — mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jedno zgłoszenie to efekt zajścia, do którego doszło pod koniec lutego na terenie gimnazjum. Pracownik ochrony około godz. 18 zwrócił trzem nieletnim uwagę, że nie wolno o tej porze przebywać na terenie szkoły i chciał ich wyprosić. W zmian na jego głowę posypały się wyzwiska i groźby. — Dostaniesz wpier.... od chłopaków z Zawady — miał m.in. usłyszeć.

Nastolatkowie na tym nie poprzestali. Zaczęli także głośno obrażać dyrektora szkoły. Zawiadomiona o zdarzeniu policja ustaliła na razie dwóch nieletnich. Mają 15 i 16 lat. Jeden z nich mieszka w pobliżu szkoły, drugi w innym końcu miasta.


Także pod koniec lutego do policji dotarł sygnał o uczniach z kolejnego gimnazjum, którzy od stycznia tego roku mieli zakłócać spokój podczas lekcji. Piątka gimnazjalistów odnosiła się wulgarnie i arogancko, przypalała zapalniczką krzesło i ławkę, pluła na biurko nauczyciela. Do nauczyciela mieli zwracać się na "ty".


Zdaniem policjantów, uczniowie często zapominają, że takie zachowanie nie tylko narusza dobra osobiste pedagogów, ale jest także znieważeniem funkcjonariusza publicznego. Za takie zachowanie gimnazjalistom grozi sąd rodzinny i nieletnich.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (33) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marian #1015676 | 89.228.*.* 8 mar 2013 14:45

  Za jaja i na latarnie gnojków.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. x #1015394 | 31.63.*.* 8 mar 2013 10:35

  3 razy dziennie wpierdol 1 raz dziennie jedzenie i po problemie

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Katechetka #1014754 | 88.156.*.* 7 mar 2013 17:57

  Ciecie są funkcjonariuszami ? Buhahahaha, dobre:)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mona #1014640 | 83.24.*.* 7 mar 2013 16:11

  Kłania się bezstresowe wychowanie, nietykalność dzieci i zabieganie rodziców.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. lejrer #1014539 | 83.25.*.* 7 mar 2013 14:12

  Szanowni Państwo,ktoś napisał "przykład idzie z góry " i tak właśnie jest. To My rodzice jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci,szkoła powinna wspierać w wychowaniu,a jak jest? Uczymy dzieci chamstwa ,cwaniactwa, złodziejstwa, naśmiewania się z innych, chorych,ułomnych.Nie oszukujmy się my kradniemy,dziecko kradnie,my pijemy ,dziecko też, znieważamy ludzi ,dzieci znieważają nas,a później kolejno...kogo się da ,a z zasady słabszych. Niestety dzisiaj nauczyciel pozostawia wiele do życzenia, często i bardzo gęsto ,są niesprawiedliwi, mają swoich pupilków, czym zaniżają wartość innych uczniów ,zaczyna narastać agresja, napiszcie Państwo ilu uczniów zostało usadzonych niesprawiedliwie ,bo nauczyciel ma pełną władzę .a ilu powinno siedzieć a na laurach kończyli szkoły, ale niestety - życie weryfikuje i w dorosłym życiu ostatni są pierwszymi!!!! Ale tylko Ci ,którzy mieli wsparcie ,ilu z wartościowej młodzieży poszło na dno przez nauczycieli !!!! Cała masa !! Rodzice często nie potrafią dobrze wychowywać z braku świadomości,ale po to jest nauczyciel,szkoła i inne jednostki oświatowe,żeby pokazać ,gdzie tkwi błąd w wychowaniu i nie będzie wtedy zdziwienia , Moja córka czy syn kradnie ? Przecież ja tylko ...................

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (33)