Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Zdobądź zaproszenie do kina Światowid

2013-03-07 16:08:18 (ost. akt: 2013-03-07 14:57:02)
Kadr z filmu Dzień Kobiet

Kadr z filmu Dzień Kobiet

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Chcesz otrzymać pojedynczy bilet do kina Światowid na film "Dzień kobiet", "Trener bardzo osobisty", czy "Nieletni pełnoletni"?

Na ekrany kin wchodzi dzisiaj film "Dzień kobiet" - polski dramat w reż. Marii Sadowskiej. Halina (Katarzyna Kwiatkowska), skromna kasjerka w sieci handlowej Motylek, marzy o zapewnieniu lepszego życia dla siebie i swojej 13-letniej, uzdolnionej informatycznie, córeczki Misi. Wkrótce nadarza się okazja i Halina zostaje kierownikiem sklepu. Szybko przekonuje się, że ceną za lepsze zarobki i poprawę standardu życia jest nieuczciwość, wykorzystywanie pracowników, oszustwa. Z ofiary staje się katem dla swoich dawnych koleżanek kasjerek. Praca pochłania ją tak całkowicie, że nie zauważa, iż Misia pogrąża się w uzależnieniu od gier komputerowych. Halina wdaje się w romans ze swoim żonatym przełożonym. I coraz bardziej nadużywa swoich kompetencji. W wyniku jej zaniedbań podczas trwającej 24 godziny nocnej inwentaryzacji dochodzi do nieszczęśliwego zdarzenia. Halina z dnia na dzień zostaje wyrzucona z pracy. Traci wszystko: przyjaciół, pieniądze, mieszkanie. Zostaje sama. Na domiar złego dowiaduje się, że Misia w ogóle przestała chodzić do szkoły i wpadła w złe towarzystwo. Początkowo Halina popada w letarg i w depresję, jednak za namową życzliwej nauczycielki postanawia udać się do adwokata i dociekać swoich praw względem firmy, która ją wykorzystała z zimną krwią. jago

Chcesz otrzymać pojedynczy bilet do kina Światowid na film "Dzień kobiet", "Trener bardzo osobisty", czy "Nieletni pełnoletni"? Wystarczy zadzwonić w piatek (8 marca) o godz. 9 do naszej redakcji (tel. 55 611-46-00) i odpowiedzieć na pytanie: Kto gra główną rolę w filmie "Dzień kobiet"?

jago

Źródło: Dziennik Elbląski