Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Wyłoniono firmę, która wykona opracowania dla Modrzewiny

2013-03-08 16:06:07 (ost. akt: 2013-03-08 14:50:17)
Dla terenów na Modrzewinie Południe zostaną wykonane opracowania studyjno-koncepcyjne

Dla terenów na Modrzewinie Południe zostaną wykonane opracowania studyjno-koncepcyjne

Autor zdjęcia: arch. UM Elbląg

W drodze przetargu nieograniczonego wyłoniono wykonawcę opracowań studyjno-koncepcyjnych dla terenów inwestycyjnych Modrzewiny Południe w Elblągu. Przygotowanie dokumentacji oraz przeprowadzenie badań obejmie 133 ha terenów inwestycyjnych, leżących w granicach miasta. Działania w znacznym stopniu przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności obszarów pod przyszłe inwestycje.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przewiduje m.in. opracowanie kompleksowych badań geotechnicznych, studium wykonalności, w tym raportu o barierach inwestycyjnych, opracowanie dokumentacji projektowej związanej z budową czterech planowanych dróg i uzbrojeniem terenu pod inwestycje, raport o oddziaływaniu na środowisko naturalne, a także analizę kosztowych makroniwelacji. Wykonawca sporządzi również dokumentację techniczną wstępnego rozeznania saperskiego na głębokość min. 1,5 m na całym obszarze.

W odpowiedzi na ogłoszony w grudniu 2012 r. przetarg nieograniczony wpłynęło 11 ofert. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum: AJM Sp. z o.o. i ZNAK Drogowa Pracownia Projektowa Tomasz Stawarz. Od 17 marca br. miasto Elbląg będzie mogło podpisać umowę z wykonawcą. Zamówienie będzie realizowane dwuetapowo, a zakończenie realizacji projektu planowane jest na II kwartał 2014 r. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Dotacje na innowacje – inwestujemy w waszą przyszłość”.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwator #1016141 | 78.88.*.* 9 mar 2013 00:09

    Kolejne miliony topione albo wyprowadzone z kasy miasta.Przecież na tym terenie nikt nie zainwestuje przez co najmniej 50 lat.Proponowałbym opracowanie kompleksowych badań osób podejmujących decyzje w tej sprawie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz