Poniedziałek, 8 marca 2021. Imieniny Beaty, Juliana, Wincentego

Krzysztof Kolba. Wybieramy najpopularniejszego aktora

2013-03-08 20:08:21 (ost. akt: 2013-03-08 15:14:53)
Krzysztof Kolba jako Jakub Szalimow w "Letnikach"

Krzysztof Kolba jako Jakub Szalimow w "Letnikach"

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Trwa nasz plebiscyt na najpopularniejszego aktora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w sezonie artystycznym 2012/2013. Dotychczas najwięcej głosów Czytelników Dziennika Elbląskiego otrzymał Wojciech Rydzio, który wyprzedza Małgorzatę Rydzyńską i Tomasza Czajkę. Dziś prezentujemy sylwetkę Krzysztofa Kolby.

Przypomnijmy, iż uczestnicy naszej zabawy będą mieli szansę wygrać podwójne zaproszenie na spektakl "Mistrz i Małgorzata". Aktor, który zgromadzi najwięcej głosów, otrzyma zaś nagrodę publiczności i statuetkę Aleksandra. Wręczenie statuetki odbędzie się 24 marca podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Krzysztof Kolba
Jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni (1979). Od czerwca 2011 roku w zespole Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Wcześniej pracował w Teatrze Muzycznym w Gdyni im. Danuty Baduszkowej, Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. i w Teatrze Dramatycznym w Elblągu (gościnnie). Na swoim koncie ma blisko pięćdziesiąt ważniejszych ról teatralnych.

Ostatnie z nich to: Tewje w "Skrzypku na dachu" Josepha Steina w reż. Artura Hofmana, która to rola przyniosła mu w ubiegłym roku statuetkę Aleksandra oraz Jakub Szalimow w "Letnikach" Maksyma Gorkiego w reż. Michała Kotańskiego i Czarnoksiężnik Oz w "Czarnoksiężniku z krainy Oz" Lymana Franka Bauma w reż. Jerzego Bielunasa. Może się też pochwalić udziałem w kilku filmach i serialach. m.in. takich, jak: "07 zgłoś się", "Niech żyje miłość", "Fala zbrodni", "Świat według Kiepskich", czy "Sąsiedzi". Zagrał również w czterech spektaklach Teatru Telewizji.

Aby zagłosować na swojego faworyta, należy wysłać sms na numer 71160, w treści wpisując de.aleks.x (gdzie w miejscu x należy wpisać numer aktora). Koszt smsa wynosi 1,23 zł z VAT. Głosowanie potrwa do 21 marca do północy. Odbywa się ono również w innych mediach. Zwycięży aktor, który w sumie otrzyma największą liczbę głosów. W tym roku głosować można na 22 aktorów.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB