Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Marta Masłowska. Wybieramy najpopularniejszego aktora

2013-03-10 20:04:00 (ost. akt: 2013-03-11 10:56:31)
Marta Masłowska jako Hesia w "Moralności pani Dulskiej".

Marta Masłowska jako Hesia w "Moralności pani Dulskiej".

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Trwa nasz plebiscyt na najpopularniejszego aktora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w sezonie artystycznym 2012/2013. Dotychczas najwięcej głosów Czytelników Dziennika Elbląskiego otrzymał Wojciech Rydzio, który wyprzedza Małgorzatę Rydzyńską i Tomasza Czajkę. Dziś prezentujemy sylwetkę Marty Masłowskiej.

Przypomnijmy, iż uczestnicy naszej zabawy będą mieli szansę wygrać podwójne zaproszenie na spektakl "Mistrz i Małgorzata". Aktor, który zgromadzi najwięcej głosów, otrzyma zaś nagrodę publiczności i statuetkę Aleksandra. Wręczenie statuetki odbędzie się 24 marca podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Marta Masłowska
Na deskach elbląskiego teatru oglądana od jedenastu lat. W swoim dorobku ma już trzy Aleksandry. Dwie statuetki - przyznane jej przez kapitułę za rolę Dziewczyny w "Celebracjach" i przez publiczność - otrzymała sześć lat temu. Dwa lata temu otrzymała zaś Aleksandra za rolę Laury w "Szklanej menażerii".

W 2002 roku Marta Masłowska ukończyła Policealne Studium Aktorskie przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Od tamtej pory zaangażowana jest w zespole artystycznym elbląskiego teatru. Na swoim koncie ma już ponad 30 ważniejszych ról. Ostatnie z nich to: Hudel w "Skrzypku na dachu" Josepha Steina w reż. Artura Hofmana, Jana w "Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie" Petra Zelenki w reż. Katarzyny Deszcz, Kaleria w "Letnikach" Maksyma Gorkiego w reż. Michała Kotańskiego i Hesia w "Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w reż. Mirosława Siedlera.

Aby zagłosować na swojego faworyta, należy wysłać sms na numer 71160, w treści wpisując de.aleks.x (gdzie w miejscu x należy wpisać numer aktora). Koszt smsa wynosi 1,23 zł z VAT. Głosowanie potrwa do 21 marca do północy. Odbywa się ono również w innych mediach. Zwycięży aktor, który w sumie otrzyma największą liczbę głosów. W tym roku głosować można na 22 aktorów.

Więcej o plebiscycie: Wybieramy najpopularniejszego aktora elbląskiej sceny
jago

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB