Poniedziałek, 8 marca 2021. Imieniny Beaty, Juliana, Wincentego

Lepiej późno niż wcale. Wystawa rysunków Lucyny Niepokorowicz

2013-03-10 10:07:00 (ost. akt: 2013-03-08 19:37:35)
Wystawę rysunków Lucyny Niepokorowicz będzie można oglądać do 5 kwietnia

Wystawę rysunków Lucyny Niepokorowicz będzie można oglądać do 5 kwietnia

Autor zdjęcia: arch. Biblioteki Elbląskiej

Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza na wystawę rysunków pastelowych autorstwa elblążanki Lucyny Niepokorowicz. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Filii do 5 kwietnia. Wstęp wolny.

Oto, co sama pani Lucyna mówi o sobie:
Należę do osób, które po przerwie na dorosłe, pracowite życie, wracają do ukochanych zajęć z lat szkolnych. I tak już w latach 90-tych uwolniwszy się od nadmiaru praktycznych obowiązków, oddałam się bez reszty pasji fotograficznej, która trwa do dzisiaj. Jednak prawdziwą przyjemność i satysfakcję sprawił mi powrót do farb i pędzli. Od ośmiu lat maluję pejzaże, zwierzęta, kwiaty i czasem na szczególne zamówienia portrety. Przez wszystkie te lata byłam wierna technice akwarelowej. Po kredki pastelowe sięgnęłam dopiero w styczniu tego roku. Wystawa ta jest więc moim debiutem w dziedzinie rysunku.

Dodam jeszcze, że tematy do moich prac czerpię z piękna krajobrazu i ciekawych zabytków, jeżdżąc na rowerze po okolicach Elbląga. Akwarele wystawiałam na czterech wystawach indywidualnych: w Centrum Kultury Światowid, Galerii Art. Miś, Galerii Art. PAX, Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha. Brałam udział w wystawach zbiorowych: w Salonie Plastycznym (Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo”), w Wiejskim Centrum Aktywności w Jazowej, w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Ukazały się też dwa kalendarze ścienne z moimi akwarelami.

Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-18.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB