Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Start Elbląg przegrał z Łączpolem Gdynia 22:24. Na koniec zagra w grupie spadkowej

2013-03-09 20:21:08 (ost. akt: 2013-03-10 17:22:47)
Mimo walki i ambicji piłkarki Startu zeszły z boiska pokonane

Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w sobotę (09.03) z Łączpolem Gdynia 22:24 (12:11) i na pewno w ostatniej części sezonu będą grały w grupie spadkowej (9-12).

Start w sobotnim meczu wreszcie pokazał, że ma charakter i potrafi z powodzeniem walczyć z silniejszymi od siebie. To co prawda nie wystarczyło, żeby pokonać zespół z Gdyni, który broni tytułu mistrza Polski, ale kibice zgromadzeni w elbląskiej hali obejrzeli zacięty mecz.

Już od pierwszych minut na boisku trwała zażarta walka o każdą piłkę. Start wreszcie mógł zagrać w silniejszym składzie z Wioletą Janaczek i Moniką Aleksandrowicz. Ta druga ucierpiała w 12. min i kuśtykając opuściła boisko. Wróciła do gry w drugiej połowie.

Start po zmianie stron poczynał sobie coraz lepiej. W 42. min po bramce Magdaleny Białoszewskiej prowadził już 17:13! Rywalki w tym czasie nie potrafiły pokonać w elbląskiej bramce Ekateriny Dzhukevy, która broniła jak natchniona. Wybroniła nawet karnego przy stanie 16:13.

Gdynianki, nie załamane takim obrotem sprawy, powoli odrabiały straty. Na 10 minut przed końcem doprowadziły do remisu 20:20. Lepsza skuteczność w ostatnich minutach sprawiła, że to one cieszyły się ze zwycięstwa, chociaż gospodynie nie rezygnowały z walki dosłownie do końcowej syreny.

Start po sobotnich meczach stracił szansę na awans do fazy play-off. Co prawda ma szansę jeszcze zrównać się liczbą zdobytych punktów z Olimpią-Beskid Nowy Sącz, ale ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań (przegrał w Nowym Sączu 18:21, rewanż w Elblągu zremisował 26:26). W ostatniej części sezonu elbląski zespół będzie grał w grupie spadkowej, o miejsca 9-12. Cel przed sezonem był zupełnie inny, rzeczywistość dla fanów elbląskiej drużyny okazała się brutalna.
AKT

Start Elbląg - Łączpol Gdynia 22:24 (12:11)
Start: Dzhukeva, Kędzierska, Kordunowska - Matouskowa, Białoszewska 4, Cekała, Wolska 5, Janaczek, Jędrzejczyk 3, Szymańska 4, Aleksandrowicz 2, Klonowska, Karwecka 3, Woronko, Jałoszewska 1
Łączpol: Kowalczyk, Gapska - Królikowska 2, Białek 1, Krnic 1, Pawłowska 1, Zych 3, Mateescu 1, Duran, Koniuszaniec 3, Petrinja 5, Kulwińska 6, Andrzejewska 1

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo

Start Elbląg 22:24 Łączpol Gdynia

Sprawdź relację live »

Pozostałe wyniki 21. kolejki:
Politechnika Koszalińska - Pogoń Szczecin 26:24 (16:12), Ruch Chorzów - KSS Kielce 21:26 (10:9), Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Zagłębie Lubin 26:29 (12:14), Sambor Tczew - SPR Lublin 25:32 (12:16), Piotrcovia Piotrków Tryb. - KPR Jelenia Góra 29:27 (13:12).