Niedziela, 7 marca 2021. Imieniny Flicyty, Kajetana, Pauli

Konkurs wiedzy o turystyce i hotelarstwie już po raz piąty w ZST-H

2013-03-10 18:12:40 (ost. akt: 2013-03-10 16:47:37)
Już po raz piąty odbędzie się konkurs wiedzy o turystyce i hotelarstwie

Już po raz piąty odbędzie się konkurs wiedzy o turystyce i hotelarstwie

Autor zdjęcia: arch. ZST-H w Elblągu

Już po raz piąty Zespół Szkół Turystyczno - Hotelarskich w Elblągu, we współpracy z Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie. Etap międzyszkolny tegorocznej edycji konkursu odbędzie się 12 kwietnia br. w Zespole Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu.

Konkurs Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie daje młodzieży kształcącej się w kierunkach związanych z branżą turystyczną możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz zdobycia cennych nagród. Jak co roku, konkurs składa się z dwóch etapów: etapu szkolnego, w
którym wyłaniana jest reprezentacja każdej zgłoszonej do konkursu szkoły, oraz etapu międzyszkolnego, w którym reprezentacje różnych szkół rywalizują o palmę pierwszeństwa oraz cenne nagrody. A jest o co walczyć - wśród nagród do zdobycia w konkursie są m.in. indeks Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, weekend w luksusowym hotelu "Srebrny Dzwon" w Kadynach, dostęp do branżowego portalu www.hotelinfo24.pl oraz
cenne nagrody rzeczowe.

Konkurs, organizowany z myślą o podniesieniu poziomu kształcenia zawodowego, rozwoju zainteresowań uczniów problematyką zawodową z zakresu turystyki i hotelarstwa, jak również porównaniu osiągnięć i wymianie doświadczeń uczniów i nauczycieli szkół o profilu turystyczno-hotelarskim, staje się powoli tradycją zarówno Zespołu Szkół Turystyczno - Hotelarskich, jak i miasta Elbląg, a z roku na rok cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Z okazji konkursu szkołę i miasto odwiedzają dyrektorzy renomowanych hoteli, właściciele biur podróży, a nawet znane osobistości świata kulinarnego. Gościem ubiegłorocznej edycji konkursu był krytyk kulinarny Kurt Scheller.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest "EUROPA". W ramach konkursu uczniowie będą musieli wykazać się znajomością wiedzy o turystyce i hotelarstwie, a także umiejętnościami praktycznymi w zakresie obsługi gości hotelowych, również w obcym języku.
Organizatorzy konkursu
nauczyciele ZST-H w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB