Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Dzisiaj fryzjer to artysta. Konkurs w Centrum Kształcenia Praktycznego

2013-03-11 18:08:20 (ost. akt: 2013-03-11 19:28:00)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Młode adeptki sztuki fryzjerskiej kolejny raz zmierzyły się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu w walce o najlepsza fryzurę. Tym razem wygrała Oliwia Lenarczyk.

Motyw przewodni konkursu, „W świecie baśni” i „Artystyczne i fantazyjne zaplatanie warkoczy”, dał uczestniczkom możliwość zaprezentowania nie tylko swojej wiedzy, ale także wykazania się kreatywnością.

Niepohamowane pomysły, otwarta dusza i fantazja
— Czasy, kiedy fryzjer kojarzył się tylko z nożyczkami i grzebieniem, dawno odeszły — mówi Romuald Mackojć, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego, podczas konkursu fryzjerskiego organizowanego przez CKP. — Dzisiaj fryzjer, to artysta. Człowiek z niepohamowanymi pomysłami, otwartą duszą i fantazją. Właśnie dlatego musimy organizować takie spotkania, bo one najlepiej pokazują, co tak naprawdę tkwi w młodych ludziach.
W konkursie wystartowało osiem pań. Wszystkie miały 60 minut na wykonanie zadania, czyli stworzenie fryzury, makijażu i stylizacji.
— Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby rozbudzać wyobraźnie naszych uczniów — dodaje Dorota Szuciaków, nauczycielka w CKP i jedna z organizatorek konkursu. — Chcemy, żeby uczniowie nie tyle pochwalili się swoją wiedzą, co wykazali się kreatywnością.

Spinki, kokardki i dużo lakieru
Przyszłe fryzjerki za sprawą wykonanych przez siebie nietypowych uczesań i stylizacji, przeniosły się w kolorowy świat baśni i fantazyjnych warkoczyków.
— Każda z dziewcząt ma swój własny pomysł na fryzurę – wyjaśnia nauczycielka. — Uczestniczki korzystają ze spinek, kokardek, brokatu. Wszystko jest dozwolone. W całej sali aż unosi się zapach lakieru - królują mocne tapiry, karbowania i koki. My ocenimy efekt końcowy, czyli szybkość wykonanego zadania, perfekcję i wgląd stanowiska.

Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Lenarczyk za fryzurę „Królowa Śniegu”. Kolejne miejsce zajęły Natalia Kwiatkowska i Weronika Dziak. Wszystkie trzy finalistki będą reprezentowały Elbląg podczas ogólnopolskiego konkursu fryzjerskiego w Gdańsku.
— To niesamowite wyróżnienie — mówi Oliwa Lenarczyk, zwyciężczyni — Pomysł na stylizację zaczerpnęłam z Internetu. Dla wzmocnienia efektu uczesania wykorzystałam kolorowy lakier, cekiny i brokat. Strój wykonałam z przezroczystej folii, dodałam pióra i tiul.
mp

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB