Sandra Kruk zdobyła złoty medal na mistrzostwach Polski seniorek

2013-03-12 09:00:01 (ost. akt: 2013-03-12 08:59:36)
Od lewej: Sandra Kruk i Żaneta Cieśla

Autor zdjęcia: archiwum prywatne/Michał Sobotka

Sandra Kruk w imponującym stylu zdobyła złoty medal na mistrzostwach Polski seniorek w Lublinie. Pięściarka Kontry Elbląg stoczyła cztery walki i wszystkie wygrała przed czasem.

Po raz pierwszy mistrzostwa Polski kobiet odbyły się w Lublinie, a nie jak w poprzednich latach w Grudziądzu. O medale w 10 kategoriach wagowych walczyła rekordowa liczba 75 pięściarek.

Sandra Kruk, dwukrotna mistrzyni Polski, była zdecydowaną faworytką kat. 57 kg i nie zawiodła. Pokazała boks w dobrym wydaniu, wszystkie walki wygrała przed czasem, w czwartej rundzie przez rsc.
— Taka była moja taktyka. Przez pierwsze dwie rundy miałam boksować oszczędnie. W trzeciej z kolei miałam przyspieszyć i zadawać ciosy seriami, a w czwartej, ostatniej rundzie boksując w półdystansie, nie dawać wytchnienia i spokoju rywalkom, zmuszając ich do głębokiej defensywy — mówi zawodniczka Kontry. — Zawsze po krótkich sierpowych rywalki nie były w stanie kontynuować walki. Trzeci mistrzowski tytuł zdobyłam bez wysiłku. Droga do mistrzowskiego tytułu trwała zaledwie 20 minut.
Kruk w drodze po złoty medal kolejno pokonała: Annę Górnik (Walka Zabrze), Aleksandrę Banak (Polonia Leszno) i Jadwigę Stańczak (Carbo Gliwice).

Ze srebrnym medalem zdobytym w kat. 51 kg wróciła z mistrzostw Polski Żaneta Cieśla. Pięściarka Kontry pokonała w ćwierćfinale Ewelinę Wichrowską-Pękalską (PKB Poznań) 2:1, w półfinale Klaudię Sibigę (Ring Sikorski Stalowa Wola) przez rsc w czwartej rundzie oraz przegrała w finale z Sandrą Drabik (Kick-Boxing Kielce) 0:3.