Orzeł wylądował w play-off. Teraz zagrają z Zawiszą

2013-03-12 19:02:53 (ost. akt: 2013-03-12 15:30:47)
Siatkarki Orła awansowały do play-off

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W ostatnim meczu rundy zasadniczej siatkarki E. Leclerc Orzeł Elbląg pokonały w Malborku tamtejszego Orła 3:1 i zapewniły sobie udział w play-off o miejsca 1-4.

Drużyna z Elbląga zagrała bez kontuzjowanej Eweliny Frąszczak i chorującej Izabelli Miklasińskiej. Wróciła za to do kadry po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Sylwia Korczak.
— Rozsądnie i ze spokojem poprowadziła naszą grę — mówi trener Andrzej Jewniewicz.

Mecz w Malborku rozpoczął się po myśli gości. W dwóch pierwszych setach to elblążanki rządziły na parkiecie. Grając dobrą zagrywką i skutecznym atakiem na niewiele pozwalały rywalkom. Jednak gdy zwycięstwo było już na wyciągnięcie ręki, jakby zbyt pewne swego, zaczęły popełniać proste błędy.

Gospodynie szybko to wykorzystywały wygrywając trzecią partię do 19. W czwartym secie były blisko wyrównania stanu meczu. Prowadziły już 17:13 i zapowiadało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie tie-break. Elblążanki wzięły się w końcu w garść i wygrały seta do 20 i cały mecz 3:1.

W fazie play-off zespół z Elbląga trafił na lidera Zawiszę Sulechów (gra się do trzech zwycięstw jednego z zespołów). Pierwsze dwa pojedynki odbędą się w Sulechowie 6 i 7 kwietnia.

— Zakładaliśmy przed sezonem, że awansujemy do fazy play-off i cel zrealizowaliśmy. Wpadliśmy na trudnego rywala, którego interesuje awans do I ligi. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy — zapowiada trener Jewniewicz.

Pozostałe wyniki: Pałac II Bydgoszcz — Piast Szczecin 0:3, KS Murowana Goślina — Zawisza Sulechów 0:3, RSMS Police — Joker Świecie 1:3, pauzował Energetyk Poznań.