Poniedziałek, 23 września 2019. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Wyszedł z aresztu i znęcał się nad partnerką i bratem

2013-03-13 13:18:16 (ost. akt: 2013-03-13 13:19:50)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

50-letni mężczyzna odpowie za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją partnerką oraz bratem. Waldemar S. zaczął znęcać się nad rodziną 6 marca, wtedy to wrócił do domu z aresztu śledczego. Przebywał tam z uwagi na wcześniej toczące się postępowanie w sprawie znęcania się nad tymi samymi osobami. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Dokładnie 4 dni potrzebował 50-letni Waldemar S., aby ponownie „załatwić” sobie pobyt w areszcie śledczym. W listopadzie 2012 roku trafił tam właśnie z powodu znęcania się nad rodziną. Taki środek zapobiegawczy zastosował wobec niego sąd. Mężczyzna już pierwszego dnia po wyjściu z aresztu wszczął awanturę w mieszkaniu. Interweniowała policja. Kolejne dni to kolejne awantury. Podczas ostatniej został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a kobieta oraz brat mężczyzny złożyli zawiadomienie o znęcaniu się nad nimi.

Jako, że sprawca był agresywny oraz już wcześniej znęcał się nad najbliższymi, do sądu trafił kolejny wniosek policji i prokuratury o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Sąd zdecydował o odizolowaniu sprawcy. Waldemar S. został po raz kolejny tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Jak ustalili policjanci 50-latek w czasie awantur niszczył wyposażenie mieszkania, a także popychał, szarpał i bił pokrzywdzonych. W trakcie rękoczynów zawsze był pod wpływem alkoholu. Teraz za znęcanie się nad rodziną może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czas do sądowej rozprawy Waldemar S. spędzi w areszcie.
mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB