Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Napisali do nas: Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej nr 16

2013-03-21 10:28:19 (ost. akt: 2013-03-21 10:34:46)

Autor zdjęcia: Ewa Kotlik

W środę 20 marca o godzinie 12.02 rozpoczęła się astronomiczna wiosna, którą ochoczo witali uczniowie z kl. IV–VI ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu.

Mimo, że aura za oknem typowo zimowa, w "szesnastce" atmosfera była gorąca. Jak przystało na dzień wagarowicza, lekcje odbyły się bez odpytywania i sprawdzianów, ale tylko dla tych, którzy ubrali się na biało lub niebiesko. Tegoroczne powitanie wiosny tematycznie związane było z przypadającym na rok 2013 świętem wody.

W ramach opracowanego projektu "Woda to życie", w ciągu trzygodzinnego pikniku naukowego uczniowie poznawali właściwości fizykochemiczne wody. Przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali doświadczenia z wodą, omawiali przebieg eksperymentów i prezentowali wnioski wynikające z własności wody. Wszystkie pokazy wysoko oceniło jury nauczycielskie, zwracając uwagę na prezentację doświadczeń oraz przedstawiane wnioski.

Uczniowie przygotowali również plakaty o sposobach oszczędzania wody w domu i w szkole, a także ulotki zachęcające do wzięcia udziału w zbliżającej się akcji Godzina dla Ziemi. W czasie wiosennej, naukowej uczty rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny pn. "Woda źródłem życia". Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wiosenną imprezę uatrakcyjnił błękitny pokaz mody oraz piosenka pt. "SOS dla Ziemi" w wykonaniu piątoklasistów. W przygotowania włączyli się: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, a także nauczyciele projektu "Zielonej flagi".
Ewa Kotlik

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB