Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Drzwi otwarte w II LO

2013-03-21 15:46:17 (ost. akt: 2013-03-21 15:50:19)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Publicystyczno-prawna, biznesowa, politechniczna – to tylko niektóre propozycje klas, jakie zostaną utworzone w przyszłym roku szkolnym w II LO w Elblągu. – Nasza oferta edukacyjna, co roku jest unowocześniana. Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, naszym przyszłym uczniów – mówili nauczyciele II LO, podczas drzwi otwartych.

- Z racji tego, że młodzież tłumnie odwiedzała naszą szkołę w tamtym roku, zdecydowaliśmy się zorganizować drzwi otwarte po raz drugi – mówi Alicja Dobrzycka, pedagog i organizatorka drzwi otwartych w II LO – Otwieramy naszą szkołę przede wszystkim przed gimnazjalistami i ich rodzicami.

Wszystko po to, żeby absolwenci szkół gimnazjalnych mogli zorientować się jaką ofertą edukacyjną szkoła dysponuje, jakie panują w niej zwyczaje i jakie warunki rekrutacji trzeba spełnić, żeby dostać się do pierwszej klasy.
- Co roku udoskonalamy naszą ofertę edukacyjną – dodaje pedagog. – Chcemy zapoznać z nią wszystkich naszych przyszłych uczniów. Oczywiście, wszystkiego można dowiedzieć się z Internetu czy specjalnie przygotowanych przez nas broszurek ale kontakt bezpośredni jest bardzo ważny.

Wszyscy odwiedzający mieli szansę dowiedzieć się nie tylko jakie zwyczaje panują w szkole, ale także wziąć udział w prezentacjach przygotowanych przez licealistów.
- W naszej szkole bardzo hucznie obchodzony jest pierwszy dzień wiosny – wyjaśnia Alicja Dobrzycka. – Już od 5 lat, właśnie 21 marca organizujemy „Festiwal nauk”, w którym uczestniczą nasi uczniowie. Festiwal to doskonała okazja, żeby młodzi ludzie mogli zaprezentować swoje umiejętności, pochwalić się nimi przed innymi. Teraz kiedy połączyliśmy ta imprezę z drzwiami otwartymi naszej szkoły mają większe pole do popisu.
mp

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Straż Miejska #1030356 | 109.241.*.* 21 mar 2013 17:37

  Dziwię się, że nie dzwoni Pani po Straż Miejską bo to ich sprawa. Nie wiem dlaczego bezpodstawnie oczernia Pani szkołę do jej obowiązków nie należy pilnowanie porządku w mieście

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Straz Miejska #1030354 | 109.241.*.* 21 mar 2013 17:33

  Na terenie szkoły nikt nie pali, bo palić nie może. Co uczniowie gimnazjum i liceum robią po szkole to sprawa ich rodziców. Tak jak Pani powiedziała paleniem w szkole zajmuje się szkoła ( która radzi sobie z tym doskonale) a paleniem w miejscach publicznych Straż Miejska. A swoja drogą to legitymowała Pani, palaczy, że uważa Pani, że są to licealiści.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mieszkancy #1030290 | 178.235.*.* 21 mar 2013 16:34

  Może szanowne grono pedagogiczne przeniesie palarnie z oklic bloków i przedszkola przy ul.Odzieżowej na teren szkoły.Mieszkam tu 50 lat ale tylu palaczy to ten ogólniak jeszcze nie miał.Jeżeli nie to poprosimy Straż Miejską

  ! - + odpowiedz na ten komentarz