Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Pogrzeb żuru i śledzia z wielkanocnym jarmarkiem

2013-03-22 09:10:20 (ost. akt: 2013-03-22 09:11:35)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Już w sobotę, w godzinach od 11 do 17, w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu odbędzie się Pogrzeb Żuru i Śledzia. Ta coroczna impreza wielkanocna, to nie tylko jarmark sztuki ludowej, ale również konkursy, malowanie wielkiego jaja, warsztaty plastyczne dla najmłodszych i występy artystyczne.

— Jeszcze tylko do soboty najmłodsi mają czas na własnoręczne wykonanie pisanki, a dorośli na upieczenie tradycyjnego wielkanocnego wypieku — informuje Edyta Jasiukiewicz, rzecznik prasowy Światowida. — Dwa konkursy – "Wesoła pisanka" i "Baba z Mazur(kami)" - ogłosili organizatorzy imprezy. Prace konkursowe należy dostarczyć w dniu imprezy, do godz. 11 (w przypadku wypieków) lub 12 (w przypadku pisanek), do organizatora, który będzie na nie czekał w holu głównym naszego centrum.

Regulaminy konkursów pod linkiem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/wielkanocne-konkursy/. Rozstrzygnięcie obu konkursów nastąpi tego samego dnia ok. godz. 15.00. Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody, a wśród nich: kolacja ufundowana przez hotel Srebrny Dzwon, zaproszenia do Bajlandii i Kina 7D, kolacja do pizzerii, torebki i portfele oraz koszulki.
— Dzieci będą mogły wziąć również udział w warsztatach rękodzieła artystycznego — dodaje Edyta Jasiukiewicz. — Pod okiem instruktora plastyki stworzą świąteczne ozdoby, które później będzie można wykorzystać do ozdoby domowego stołu wielkanocnego.
Na jarmark zgłosiło się 60 wystawców – 50 będzie prezentowało wyroby rękodzielnicze i rzemiosło, 10 będzie miało produkty żywności naturalnej i tradycyjne potrawy wielkanocne.

W tym roku w Światowidzie będzie można wspólne pomalować wielkie jajo. Nie zabraknie także występów artystycznych i konkursów dla widzów.
"Pogrzeb żuru i śledzia" odbędzie się w holu głównym elbląskiego centrum, dolnym holu kina Światowid oraz w sali widowiskowo-sportowej. Wstęp wolny.
jago

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB