Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Mistrz i Małgorzata. Zdjęcia z próby

2013-03-22 17:03:12 (ost. akt: 2013-03-22 12:28:07)
Próba spektaklu Mistrz i Małgorzata

Próba spektaklu Mistrz i Małgorzata

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W niedzielę na deskach elbląskiego teatru premiera spektaklu "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa w reżyserii Grigorija Lifanova. W czwartek podglądaliśmy aktorów podczas próby.

— Tym razem proponujemy widzom "Mistrza i Małgorzatę" - arcydzieło literatury światowej — mówi dyrektor Mirosław Siedler. — A kto lepiej niż Rosjanin mógłby rozumieć, czuć i przenieść na scenę Bułhakowa? Dlatego też zaprosiłem do współpracy Grigorija Lifanova z Moskwy, wspaniałego reżysera, który już w Polsce pracował, reżyserował m.in. "Mistrza i Małgorzatę" w Poznaniu. Jednak ta adaptacja, którą przygotował dla nas, jest zupełnie nowa. Starałem się też skomponować skład realizatorów tak, by to arcydzieło, które przenosimy na scenę z dużą odpowiedzialnością, miało jak najpiękniejszy kształt sceniczny. Dlatego też zaprosiłem do skomponowania muzyki Jerzego Satanowskiego, scenografię i kostiumy przygotowuje Jerzy Rudzki, a ruchem scenicznym zajmuje się Tomasz Tworkowski.

— Przede wszystkim nie uwspółcześniamy utworu, ale staramy się pokazać czasy, o których pisze Bułhakow — mówi Grigorij Lifanov. — Staramy się również, by nasz przekaz był bardzo wyrazisty w swojej formie. Chcemy przenieść elbląską publiczność w przeszłość, do Moskwy lat 20. i 30. minionego wieku. Główny temat, jaki chcemy tu pokazać, to temat wolności, przede wszystkim wolności ludzi twórczych, artystów.
jago

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB