Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Akademia Umiejętności 2 zakończona

2013-03-22 14:09:58 (ost. akt: 2013-03-22 13:25:27)
Zajęcia zakończyły się egzaminem z języka angielskiego

Zajęcia zakończyły się egzaminem z języka angielskiego

Autor zdjęcia: D. Piwcewicz, koordynator lokalny

W Środowiskowym Hufcu Pracy w Elblągu egzaminem z języka angielskiego zakończyły się zajęcia projektowe w ramach „Młodzieżowej Akademii Umiejętności 2", współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W trakcie tych zajęć młodzież doskonaliła umiejętności językowe przydatne podczas pracy w restauracjach i kawiarniach w charakterze kelnera.

W projekcie brała udział młodzież odbywająca praktyki zawodowe w zawodach pokrewnych doskonaląc i rozszerzając tym samym wachlarz umiejętności. Głównym celem było podwyższenie kwalifikacji zawodowych, a także nabycie umiejętności umożliwiających skuteczne wejście na rynek pracy.

Młodzież w trakcie trwania projektu, przygotowując się do wykonywania pracy kelnera, poznawała tajniki wiedzy kelnerskiej, uczyła się komunikacji interpersonalnej w kontaktach z konsumentem, poznawała rodzaje zastawy stołowej, sposoby składania obrusów, łamania serwetek, zasady nakrywania stołów do podawania potraw.

Beneficjenci projektu nabyli również umiejętności przenoszenia tac z zastawą stołową, uczyli się metod i technik serwowania potraw, napojów alkoholowych i bezalkoholowych, organizacji przyjęć okolicznościowych wraz z menu, ustawianiem i nakrywaniem stołów oraz metodami obsługi.

W ramach projektu uczestnicy odbywali również dwutygodniowe praktyki w restauracjach i kawiarniach elbląskich, gdzie praktycznie mogli sprawdzić zdobytą wiedzę, odbyć staż, jak również zaprezentować swoją osobę potencjalnym pracodawcom.

Sukcesem, który odnieśli niektórzy beneficjenci jest propozycja pracy i gotowość ich zatrudnienia przez niektórych pracodawców w swoich restauracjach i kawiarniach oraz chęć dalszego kształcenia kierunkowego w szkołach zawodowych.
B. Rogala
opiekun grupy

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB