Koszykarze SP 11 mistrzami województwa

2013-03-22 16:11:50 (ost. akt: 2013-03-22 13:49:50)
Koszykarze SP 11, mistrzowie województwa

Autor zdjęcia: arch. organizatora

Ogromnym sukcesem dla reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 11 zakończył się Finał Wojewódzki w Minikoszykówce Chłopców „ENERGA BASKETCUP”. Zawody rozegrane zostały w ubiegły czwartek, na boiskach Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu.

Podopieczni trenera Adama Prusa przebojowo przeszli przez gry w grupie i skutecznie zakończyli grę finałową o prymat w województwie. Elblążanie najpierw pokonali SP Olsztynek 52:34, a następnie wygrali z SP 4 Działdowo 49:25.

Mecz o pierwsze miejsce z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 5 z Ełku od początku rozgrywał się pod dyktando elbląskich koszykarzy. Ostatecznie podopieczni trenera Prusa pokonali rywali 59:48. Najskuteczniejszymi zawodnikami w drużynie byli Jakub Borysewicz, Patryk Tabaszewski i Kamil Kowalczyk.

Drużyna SP 11 awansowała do Finału Krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych „Energa BasketCup”, który odbędzie się w dniach 13-16 czerwca br. w Trójmieście.

Skład drużyny mistrzów województwa: Jakub Borysewicz, Jakub Cholewa, Jakub Twardowski, Bartosz Górczyński, Kamil Kowalczyk, Oskar Kurnicki, Mateusz Myśliwiec, Mateusz Pettke, Mateusz Skop, Piotr Skowron, Patryk Tabaszewski, Mateusz Wiśniewski, Filip Gnysiński.