Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Film - i wszystko jasne. Konkurs w Światowidzie

2013-03-22 21:32:11 (ost. akt: 2013-03-22 17:30:31)
W kinie Światowid odbędą się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu

W kinie Światowid odbędą się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Znasz kalendarz wszystkich filmowych premier? W komórce masz ustawiony dzwonek z „Gwiezdnych wojen” lub „Amelii”? Kojarzysz nazwiska Fellini i Bergman? W kinie „Światowid” odbędą się eliminacje wojewódzkie 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie, przeznaczonego dla tych, dla których film to pasja, którzy znają filmową klasykę i wszystkie kinowe nowości, a historia kinematografii nie ma przed nimi tajemnic.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje województwa warmińsko-mazurskiego odbędą się 26 kwietnia o godz. 11. w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Aby wziąć udział w eliminacjach wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać do czwartku, 11 kwietnia, pocztą na adres CSE „Światowid” lub faksem pod numer (55) 611-20-60.

- Po wielu latach kino „Światowid” powróciło do organizacji wojewódzkich eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie – mówi Natalia Klonowska, kierownik kina „Światowid”. – Zorganizowaliśmy je w zeszłym roku i dwie drużyny - z Ełku i Suszu pojechały do Gdańska, by wziąć udział w etapie centralnym. W tym roku również mamy nadzieję na silne drużyny, które poradzą sobie z konkurentami z całej Polski.

Organizatorzy zapraszają 2-osobowe zespoły reprezentujące wszystkie typy szkół ponadgimnazjalnych, placówki oświatowo-wychowawcze, dyskusyjne kluby filmowe, kluby osiedlowe itp. Każda szkoła czy placówka może wytypować do etapu wojewódzkiego maksymalnie 2 drużyny.

Podczas eliminacji reprezentacje szkół rozwiązują test, który obejmuje następujące zagadnienia: najważniejsze wydarzenia z historii kinematografii; historia kinematografii polskiej; najważniejsze kierunki i prądy z historii kinematografii europejskiej; zagadnienia współczesnego kina; teoria filmu (zalecana lektura: David Bordwell, Kristin Thompson, Film Art. Sztuka filmowa, Wydawnictwo Wojciech Marzec); biografia i filmografia reżyserów filmowych mających znaczący wkład w rozwój X muzy; historia festiwali filmowych i nagród pozafestiwalowych; muzyka filmowa i jej twórcy.

Spośród zespołów, biorących udział w eliminacjach zostaną wyłonione 2 drużyny, które będą reprezentowały województwo podczas etapu centralnego w Gdańsku. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: (55) 611-20-56 lub pisząc mail na adres: aleksandra.bielska@swiatowid.elblag.pl.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie Kina Światowid (zakładka edukacja filmowa). Organizatorami konkursu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Capital Park sp. z o.o. - Gdańskie Centrum Filmowe Neptun-Helikon-Kameralne, Pomorska Fundacja Filmowa, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych Filmoteki Narodowej w Warszawie.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB