Rekordowy Półmaraton Warszawski. Nasi też tam startowali

2013-03-24 20:06:43 (ost. akt: 2013-03-24 21:07:22)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: sxc.hu

Ponad 10 tysięcy osób ukończyło 8. Półmaraton Warszawski, jaki odbył się w niedzielę. Spośród biegaczy z naszego regionu najwyższe miejsce zajął Rafał Wolak z Braniewa.

8. Półmaraton Warszawski, który odbył się w niedzielę (24.03), okazał się rekordowy pod względem liczby uczestników. Wystartowało 10142 biegaczy. Uczestnicy ruszyli z Mostu Poniatowskiego, by po pokonaniu 21 km i 97,5 m, wbiec na metę zlokalizowaną na błoniach Stadionu Narodowego. Ta sztuka, w wyznaczonym limicie czasu, udała się 10074 osobom.

Wygrał Martin Muia Mukule z Kenii, który dobiegł na metę z rewelacyjnym wynikiem 1:02.49. Wśród kobiet pierwsza była Olga Kalendarova-Ochal (Bydgoszcz) z czasem 1:14:04.

Na starcie byli także reprezentanci naszego regionu. Najwyższe miejsce zajął 28-letni Rafał Wolak. Reprezentant Rim Tim Team Braniewo z wynikiem 1:16,38 został sklasyfikowany na 66 lokacie.

Spośród naszych zawodników jeszcze tylko troje elblążan zajmowało miejsca w pierwszym 1000. 53-letni Karol Rydecki wywalczył 602 lokatę z czasem 1:30,37, 56-letni Adam Czerwiński - 974 (czas 1:35,17), a 54-letnia Regina Czerwińska - 994 (1:35.28). AKT