Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wikingowie trenowali przed rozpoczęciem sezonu

2013-03-25 10:08:32 (ost. akt: 2014-09-14 15:51:38)
Wojowie ćwiczyli walki i szyki przygotowując się do nowego sezonu

Wojowie ćwiczyli walki i szyki przygotowując się do nowego sezonu

Autor zdjęcia: Piotr Imiołczyk

W dniach 23 i 24 marca odbył się coroczny wiosenny zjazd, działającego pod egidą Stowarzyszenia Elbląg Europa – sojuszu „Grupy Truso” i Załogi Łodzi „Welet” - nieformalnej organizacji zrzeszającej drużyny wczesnośredniowieczne zainteresowane historią odnalezionego  Emporium Wikińskiego „Truso” oraz promowaniem idei „żywego odtwórstwa historii”.

Do Elbląga zjechali wojowie i niewiasty z Drużyny Wikingów „Nidhogg” z Braniewa, Drużyny Wojów Bolesławowych „Białozór” z Olsztyna, Drużyny Wikingów „Hrafnarnir” z Gdańska, Drużyna„Gautar” - Grupy Młodych Archeologów z Brus, Załogi łodzi „Welet” oraz zaprzyjaźnionych drużyn.

Gospodarzem i organizatorem spotkania była Drużyna Wikingów „Witland” z Elbląga. Mimo mrozów na wyspie spichrzów obok budynku Centrum Współpracy Transgranicznej wojowie ćwiczyli walki i szyki przygotowując się do sezonu 2013. Równocześnie odbyły się warsztaty z jubilerstwa średniowiecznego, tkactwa i szycia.

Zjazd „Grupy Truso” był też poświęcony przygotowaniom do imprezy: Wikingowie z Truso - Międzynarodowy Festiwal Rekonstrukcji Historycznej i Muzyki "Narodów Bałtyku" na którą już dziś Wikingowie z Truso serdecznie zapraszają wszystkich Elblążan. Impreza odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia na Wyspie Spichrzów.
Ottar Woj z Truso
Wojciech Ławrynowicz


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB