Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Powitaj muzykę. Koncert dla przedszkolaków

2013-03-25 12:10:32 (ost. akt: 2013-03-25 11:01:08)
Cykl koncertów promujących muzykę kameralną wśród najmłodszych prowadzi kwartet Agitato

Cykl koncertów promujących muzykę kameralną wśród najmłodszych prowadzi kwartet Agitato

Autor zdjęcia: EOK

Z okazji pierwszego dnia wiosny, w Ratuszu Staromiejskim odbyły się pierwsze koncerty z nowego cyklu edukacji muzycznej dla dzieci (przedszkolaków i uczniów klas I-III) pt. „Powitaj muzykę”, którego organizatorem jest Elbląska Orkiestra Kameralna.

Cykl koncertów promujących muzykę kameralną wśród najmłodszych prowadzi kwartet Agitato, który tworzą muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Marta Kołodziejska (skrzypce), Anna Fiedeń (skrzypce), Aleksandra Rychcik (altówka) i Milena Olewniczak (wiolonczela). Koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W czterech spotkaniach z muzyką na żywo uczestniczyło łącznie 600 uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków.

- Jest to doskonała inicjatywa Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Program koncertu był odpowiednio dobrany dla przedszkolaków. Większość z nich uważnie słuchała prowadzącej i doskonale bawiła się podczas muzycznych zabaw. Już dziś zapisałam swoją grupę na kolejny koncert – mówi jedna z nauczycielek będących na koncercie.

Dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli kupić biletów na to wydarzenie Elbląska Orkiestra Kameralna, już w kwietniu przygotowała dodatkowy koncert „Powitaj wiosnę razem z kwartetem smyczkowym”. Natomiast na przełomie maja i czerwca kwartet Agitato zaprezentuje kolejną lekcję muzyki, tym razem będą to „Bajkowe opowieści”.
Koncerty edukacyjne organizowane są przez kwartet smyczkowy Agitato przy współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasta Elbląg.
kmf

Sponsor Strategiczny
Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Siemens Sp. z o.o.

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Grupa Energa

Sponsorzy Wspierający
Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A., Toyota Knedler Sp. z o.o., Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB