Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Aleksandry dla Makowskiej-Franceson, Hauke i Tomasika

2013-03-25 13:07:28 (ost. akt: 2013-03-25 15:11:20)
Laureaci Aleksandrów. Od lewej Maria Makowska-Franceson, Marcin Tomasik i Artur Hauke

Laureaci Aleksandrów. Od lewej Maria Makowska-Franceson, Marcin Tomasik i Artur Hauke

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Maria Makowska-Franceson i Artur Hauke odebrali w niedzielę statuetki Aleksandra za najlepsze role aktorskie, stworzone na elbląskiej scenie w sezonie artystycznym 2012/2013. 
Z kolei Aleksander dla najpopularniejszego aktora, przyznany przez publiczność (w tym m.in. przez Czytelników Dziennika Elbląskiego), trafił do rąk Marcina Tomasika.

W niedzielny wieczór w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu obchodzono Międzynarodowy Dzień Teatru. Wręczenie Aleksandrów i innych nagród odbyło się po premierze spektaklu "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa w reż. Grigorija Lifanova.


Przypomnijmy, iż nagrody za teatralne role roku przyznawane są w Elblągu od 2001 roku, ale dopiero po raz dziesiąty ich laureaci otrzymali także statuetki Aleksandra, nawiązujące do postaci Aleksandra Sewruka, niegdyś wieloletniego dyrektora scen elbląskiej i olsztyńskiej, a obecnie patrona elbląskiego teatru.

Zdaniem kapituły, której przewodniczyła Izabela Seredocha, w okresie od marca 2012 roku do marca 2013 najlepsze role aktorskie stworzyli: Maria Makowska-Franceson (Tadrachowa w spektaklu "Moralność pani Dulskiej") i Artur Hauke (Carmichael w "Jednorękim ze Spokane"). Swojego Aleksandra przyznała również publiczność, w tym także Czytelnicy Dziennika Elbląskiego, biorący udział w naszym plebiscycie na najpopularniejszego aktora elbląskiego teatru. Aleksandra otrzymał Marcin Tomasik.


Dwa Aleksandry przyznała dyrekcja teatru. Tego dla przyjaciela tej instytucji otrzymało Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA, a dla najwierniejszego widza zbiorowego - Gimnazjum nr 1 w Tczewie.

Swoje nagrody tradycyjnie już przyznał także dyrektor Teatru im. A. Sewruka. Otrzymali je pracownicy elbląskiego teatru: Teresa Rokita, Ewa Sobolewska-Litwin, Żanetta Szymanowska i Mieczysław Hajduk.

Głównym daniem artystycznym niedzielnego wieczoru była jednak premiera spektaklu "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa w reż. Grigorija Lifanova.
Jarosław Grabarczyk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB