Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Edyta Jasiukiewicz: Bądź kreatywny, przełam schematy

2013-03-28 09:57:05 (ost. akt: 2013-03-28 09:58:35)
Edyta Jasiukiewicz

Edyta Jasiukiewicz

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Festiwal Przemysłów Kreatywnych potrwa od 1 do 7 czerwca. Działania festiwalowe poprzedzą konkurs - Moje wymarzone podwórko, akcja artystyczna - Kolorujemy podwórka oraz happeningi artystyczne — mówi Edyta Jasiukiewicz, rzecznik prasowy CSE Światowid w rozmowie z Sylwią Warzechowską.

— Światowid przygotowuje się do Festiwalu Przemysłów Kreatywnych? Co to takiego?

— Festiwal ma być wymianą myśli i doświadczeń na temat szeroko pojętego przemysłu kreatywnego czyli branż ukierunkowanych na innowacyjność, poszukiwanie nowych rozwiązań i przełamywanie schematów. To mogą być zarówno produkty, jak i usługi m.in. z branż takich architektura, reklama, fotografia, programy i gry komputerowe, moda, ale także rzemiosło i rękodzieło.
Festiwal to przede wszystkim Targi przemysłów kreatywnych, prezentujące możliwości firm z tej branży z Elbląga i okolic. Odbędzie się również panel dyskusyjny na temat roli przemysłu kreatywnego w rozwoju gospodarki. Festiwalowi będą towarzyszyły warsztaty z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy artystycznej m.in. „Moje miasto, a w nim...”, Międzypokoleniowe warsztaty animacji filmowej.

— Kto będzie mógł wziąć udział w targach przemysłów kreatywnych?

— Przedsiębiorcy, osoby indywidualne, grupy twórców, a także instytucje zajmujące się działalnością w sektorze przemysłów kreatywnych. Te targi będą dotyczyły firm i osób z terenu naszego województwa.

— Jakie macie plany na przyszłość? Obecnie impreza będzie miała charakter lokalny, a potem?

— Dziś zakładamy, że festiwal będzie odbywał się raz w roku. Tegoroczna edycja dofinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i będzie miała charakter lokalny. W kolejnych latach chcemy oczywiście poszerzać zakres oddziaływania festiwalu.

— Kiedy odbędzie się festiwal?

— Festiwal Przemysłów Kreatywnych potrwa od 1 do 7 czerwca. Działania festiwalowe poprzedzą konkurs - Moje wymarzone podwórko, akcja artystyczna - Kolorujemy podwórka oraz happeningi artystyczne.       

— Rozmawiamy o czerwcowej imprezie, a co organizujecie w kwietniu?

— Niemal codziennie odbywają się u nas seanse, warsztaty, można oglądać interesujące wystawy. Organizujemy spektakle i... wycieczki rowerowe ze szkicownikiem, a pod koniec kwietnia odbędzie się 26h! Maraton Artystyczny. Wśród tegorocznych dziedzin twórczych na pewno nie zabraknie malarstwa, rysunku, filmu, fotografii, fusingu, witrażu, rzeźby, grafiki warsztatowej, ceramiki, ale także teatru, tańca, kina czy literatury. Rozpoczynamy w sobotę, 27 kwietnia o godzinie 9 rano, a kończymy w niedzielę o godzinie 11. Termin zgłoszeń upływa 22 kwietnia, a liczba miejsc jest ograniczona.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB