Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Centrum handlu, mody i rozrywki 4 km od Elbląga

2013-04-05 07:00:00 (ost. akt: 2013-04-04 19:14:50)
Tak ma wyglądać Galeria Handlowa Rapsodia

Tak ma wyglądać Galeria Handlowa Rapsodia

Autor zdjęcia: materiały inwestora

Latem, najpóźniej jesienią mogłaby ruszyć budowa Galerii Handlowej Rapsodia w Gronowie Górnym. Inwestor wystąpił już o pozwolenie na budowę do starostwa powiatowego w Elblągu. Galeria Rapsodia ma być regionalnym centrum handlu, mody i rozrywki, zaledwie w odległości 4 km od centrum Elbląga, przy drodze ekspresowej S7

W Elblągu i okolicach inwestycje handlowe nie mają szczęścia. Wstrzymano budowę galerii Porto 55, galerii Siódemka, w wielkich bólach rodziła się rozbudowa Centrum Handlowego Ogrody. Podobnie było z Rapsodią. Początkowo droga dojazdowa do tej galerii miała wieść ul. Szafirową w Gronowie Górnym. Według pierwszych koncepcji, kompleks handlowy wybudowany na 9-hektarowej działce miał przyjąć pierwszych klientów w czerwcu 2010 r. Po protestach mieszkańców Gronowa, obawiających się wzmożonego ruchu pojazdów, inwestycję wstrzymano. Później termin rozpoczęcia budowy obiektu wielokrotnie przekładano - na sierpień 2010 r., później na jesień 2011 r., a następnie drugą połowę 2012 r. Według najświeższych informacji budowa może ruszyć już tego lata, a najpóźniej jesienią tego roku.

Czekają na zielone światło
— Inwestor nadal wyraża duże zainteresowanie tą inwestycją, złożył w starostwie powiatowym wniosek o wydanie pozwolenia na budowę — informuje Zygmunt Tucholski, wicewójt gminy Elbląg. — Jednocześnie nasza gmina złożyła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nowy plan skomunikowania przyszłej galerii handlowej z drogą nr 7.
Bo paradoksalnie to bardzo dobre położenie Rapsodii stało się jej przekleństwem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie nie widziała możliwości skomunikowania tej inwestycji bezpośrednio z drogą nr 7.
— W tej chwili zaproponowaliśmy, aby zjazd do Rapsodii był z Węzła Wschód, w kierunku stojącego tam zajazdu i stacji benzynowej — informuje Tucholski. — Sprawą zajmuje się gdański oddział GDDKiA, jest szansa na akceptację naszej propozycji.
Zastępca wójta nie ukrywa, że dla gminy ta inwestycja to ogromna szansa.
— Pojawienie się tak dużego inwestora to nie tylko dochód z podatków, ale również miejsca pracy dla mieszkańców — stwierdza Zygmunt Tucholski. — To także szansa na kooperację dla naszych przedsiębiorców. Na tej inwestycji możemy tylko zyskać.

Wszystko w jednym miejscu
Galeria Rapsodia ma być regionalnym centrum handlu, mody i rozrywki, zaledwie w odległości 4 km od centrum Elbląga, przy drodze ekspresowej S7. Jak zapowiadał inwestor, ma to być miejsce, do którego zwłaszcza młodzi ludzie, będą przychodzili nie tylko po to, aby zrobić zakupy. Celem jest stworzenie miejsca kulturalno-rozrywkowego, gdzie będą odbywały się wystawy malarstwa i rzeźby autorstwa artystów z Warmii i Matur. Mają się tam odbywać pokazy mody i koncerty. Rapsodia ma także wspierać młodych artystów z powiatu elbląskiego. Jak dotąd najbliższe tego typu centra handlowo–usługowe znajdują się dopiero w Trójmieście i Olsztynie.
Na obrzeżach Elbląga powstanie m.in. hipermarket spożywczy i duże centra: ogrodnicze, budowlane oraz radiowo-telewizyjne. Nie zabraknie, oczywiście, galerii handlowej, która zajmie około 20 tys. metrów kw. Znajdą się tam sklepy, restauracje, kawiarnie, kina i galerie sztuki. W planach jest nawet otwarcie kręgielni, a dla rodzin z dziećmi "ogródki dziecięce", w których będzie można spokojnie zostawić swoje pociechy na czas zakupów.
rm,gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nowaczyk #1048809 | 77.254.*.* 9 kwi 2013 12:17

  nowaczyk i witek nic nie potrafią zrobić i trzesa sie przed referendum i klamia ze jakies pozwolenie na budowe jest !!! mam kolezanke w urzedzie gminy i tam nik nie slyszal o zadnym pozwoleniu na budowe rapsodii. !!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ? #1044872 | 83.11.*.* 5 kwi 2013 18:01

  tylko nie wmawiajcie elblazanom na sile jakis zacofanych warmii czy mazur-ELBLAG TO SZLACHTA POMORSKA JEST.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. danzig #1044836 | 46.169.*.* 5 kwi 2013 17:18

  lepiej niech zrobią ekspresówkę do Trójmiasta......i tak tam będę nadal jeździł

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Nowa Prawica #1044638 | 78.88.*.* 5 kwi 2013 13:27

  to Słonina przedreferendalna. Nowaczykowe media robia wszystko zeby nie stracic reklamodawcow

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. aga #1044465 | 81.219.*.* 5 kwi 2013 10:56

  Jak sami piszecie wielokrotnie przekładano rozpoczecie budowy .Ciągle były problemy i teraz tez tak bedzie .Elblazanie juz nie wierza ze tu moze cos powstac .Fajnie bedzie poczytac o terminie OTWARCIA RAPSODII !!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)