Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Po pięciu latach zatrzymali sprawców podpaleń

2013-04-12 11:38:00 (ost. akt: 2013-04-12 11:44:07)

Autor zdjęcia: mat. policji

Elbląscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie budynku gospodarczego oraz kilku samochodów na terenie Elbląga. Zdarzenia miały miejsce dokładnie 5 lat temu, a sprawcy byli przekonani ze uniknęli już odpowiedzialności za swój czyn. Jak się okazało, byli jednak w błędzie.

Był wczesny, styczniowy ranek 2008 roku. Pod Elblągiem dogasał podpalony wcześniej budynek gospodarczy, natomiast w samym Elblągu podpalonych zostało kilka zaparkowanych samochodów.

Dziś już wiemy kto stał za tymi podpaleniami. Policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn: 27-letniego Damiana Ż. oraz jego o rok młodszego kolegę Grzegorza S. Odtworzono także przebieg zdarzeń jakie miały miejsce styczniowej nocy.

— Mężczyźni byli najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków, wracali z dyskoteki w Nowakowie — mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — W pewnym momencie stwierdzili, że schronią się w jednym z przydrożnych budynków gospodarczych w okolicach Rubna. Po krótkim pobycie sprawcy podpalili budynek i poszli dalej.

Zabrali jednak stamtąd odrdzewiacz w rozpylaczu. To najprawdopodobniej nim posługiwali się przy podpalaniu kolejnych napotkanych na swojej drodze samochodów. Policjanci podjęli intensywne poszukiwania zmierzające do ustalenia sprawców podpaleń – wtedy nie przyniosło to rezultatu. Sprawcy byli przekonani, że unikną już odpowiedzialności za wybryk „jednej nocy” – tak się jednak nie stało.

— Kryminalni ustalili i zatrzymali 27-letniego Damiana Ż. oraz 26-letniego Grzegorza S. — dodaje Nowacki. — Mężczyźni przyznali się do podpaleń, które miały miejsce 5 lat temu.

Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Za podpalenie, którego skutkiem były straty przekraczające 250 tys. złotych może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sprawiedliwy #1052700 | 89.228.*.* 12 kwi 2013 14:10

    10 latek pierdzenia w więzienne gacie oraz dodatkowo kastracja zardzewiałym sekatorem, każdego wymienionego tu jełopa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz