Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

PWSZ i Ekonomik podpisały umowę

2013-04-12 14:04:12 (ost. akt: 2013-04-12 11:59:31)
Umowę o współpracy podpisały PWSZ i Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących

Umowę o współpracy podpisały PWSZ i Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących

Autor zdjęcia: arch. PWSZ w Elblągu

11 kwietnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu podpisała umowę z Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących o utworzenie klasy akademickiej „Menedżer zarządzania bezpieczeństwem publicznym”.

Zawarte porozumienie ma na celu podniesienie poziomu wiedzy uczniów w zakresie zarządzania, ekonomii, bezpieczeństwa publicznego, uatrakcyjnienie programu nauczania poprzez wprowadzenie elementów edukacji pozaszkolnej (np. wykładów, ćwiczeń, warsztatów), pozostających w zgodzie z podstawą programową oraz dynamiczne poszerzanie treści zajęć dydaktycznych.

W utworzonej klasie akademickiej kształcone i pogłębiane będą umiejętności: w zakresie przedmiotów ekonomicznych, wykorzystania wiedzy ekonomicznej w sytuacjach praktycznych, posługiwania się różnorodnymi programami komputerowymi oraz logicznego myślenia.

PWSZ w Elblągu i Zespół Szkół Ekonomicznych w Elblągu współpracują już od 2008 roku, kiedy to podpisały umowę w zakresie podnoszenia jakości kształcenia oraz wyrównania szans młodzieży w sferze dostępu do bezpłatnych form edukacji wspierających realizację Strategii Rozwoju Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W ramach tego porozumienia Uczelnia zobowiązała się do zrealizowania wykładów przez nauczycieli akademickich, wspierania Szkoły w zakresie doradztwa dot. wyboru kierunku studiów dla każdego ucznia oraz do prowadzenia wspólnych inicjatyw studentów PWSZ i uczniów ZSE.
Aleksandra Thiede
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą
PWSZ w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB