środa, 26 lutego 2020. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

W niedzielę turniej tańca sportowego

2013-04-15 19:08:04 (ost. akt: 2013-04-16 10:25:55)
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” odbędzie się 21 kwietnia

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” odbędzie się 21 kwietnia

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, po raz kolejny w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędą się taneczne zmagania najlepszych par polskich podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar”.

Ogólnopolski Turniej Tańca organizowany jest, co roku w miesiącu kwietniu, w celu stworzenia warunków rywalizacji dla par tańca towarzyskiego oraz aby celebrować Międzynarodowy Dzień Tańca, obchodzony zawsze 29 kwietnia.

- Organizacja turniejów w Elblągu to dla naszych tancerzy nieoceniony sposób zdobycia turniejowego doświadczenia i zmierzenie się z tancerzami zrzeszonymi w klubach z innych miejscowości – mówi Joanna Karpiuk z CT „Promyk - To także szkoła tolerancji, radzenia sobie ze stresem i nabywania ogłady tanecznej. Turnieje dają możliwość poznania nowych technik tanecznych oraz rozwijanie warsztatu artystycznego.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” ma charakter punktowy, dzięki czemu każda para ma szansę nie tylko na podium, ale też na zdobycie punktów w ogólnej klasyfikacji i podwyższenia klasy tanecznej. Wszystkie pary prezentują się przed 9-osobową komisją sędziowską, która ocenia technikę, wyraz artystyczny, a nawet wygląd tancerzy. Zawody to także ciekawe wydarzenie dla publiczności.

- Klasa w tańcach standardowych, energia tańców latynoamerykańskich, przepych w strojach, makijażach to wszystko nadaje zawodom charakter widowiska – mówią organizatorzy. – Na turniejach najbardziej też jest widoczny efekt, jaki osiąga się dzięki tańczeniu, czyli zgrabna sylwetka, giętkość i zwinność ciała, lekkość ruchu. Pewność siebie, jaką można obserwować u tancerzy na parkiecie, odwaga, umiejętność radzenia sobie ze stresem, to cechy również nabyte lub wzmocnione poprzez taniec, które każdemu człowiekowi pomagają w życiu.

Zawody podzielone są na trzy bloki ułożone według klasy, czyli zaawansowania tanecznego. Najpierw od godz. 11.00 do 13.30 zaprezentują się tancerze z najniższą klasą taneczną E, następnie od godz. 14.00 do godz. 16.30 zatańczą pary klasy D, a na koniec w godz. 17.00 – 19.30, najbardziej doświadczeni tancerze z klasami tanecznymi C, B, A.

Impreza dofinansowana jest ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB