Poniedziałek, 1 marca 2021. Imieniny Albina, Antoniny, Radosławy

Poród nie musi być traumą

. 

Wybierz szkołę, wybierz szpital


2013-04-17 07:00:00 (ost. akt: 2013-04-17 12:28:41)
Szkoła rodzenia w szpitalu przy ul. Żeromskiego, jest jedną z dwóch działających w Elblągu

Szkoła rodzenia w szpitalu przy ul. Żeromskiego, jest jedną z dwóch działających w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Poród jest dla kobiety egzaminem. Warto się więc do niego przygotować — mówi Magdalena Niezbecka, położna z elbląskiego szpitala przy ul. Żeromskiego. W Elblągu znajdują się tylko dwie szkoły, które przyszłym mamom oferują fachową pomoc. Za tą jednak trzeba zapłacić.

— Poród nie musi być traumą. Trzeba się jednak do niego odpowiednio przygotować — dodaje Magdalena Niezbecka. — Niestety u nas pod tym względem nadal nie ma odpowiedniej oświaty. Efekt jest taki, że wymagania kobiet wobec pracowników służby zdrowia są spore, niestety same od siebie nie wymagają już tak dużo. Tu z pomocą mogą przyjść szkoły rodzenia.Od porodu do pielęgnacji noworodka


W Elblągu takie szkoły funkcjonują przy szpitalach. W ofercie mają kursy dla przyszłych mam i ojców - z reguły to kilka lub kilkanaście spotkań. W ich trakcie kobiety między innymi przygotują się do porodu.
— Jednak udział w szkole rodzenia to nie tylko nauka prawidłowego oddychania, jak się często o nich myśli — przekonuje Niezbecka.
Każde spotkanie w szkole rodzenia poświęcone jest innemu tematowi - okresowi ciąży, porodu, połogu oraz pielęgnacji noworodka. To bowiem równie ważne rzeczy. Wiele kobiet bowiem nie tylko nie ma zielonego pojęcia co czeka je podczas porodu, ale i jak zajmować się dzieckiem po jego przyjściu na świat.

Zajęcia w szkole rodzenia przygotowują więc przyszłe mamy oraz ich partnerów do świadomego rodzicielstwa i rozwiązywania problemów z tym związanych. Najczęściej prowadzą je położne. W części spotkań dodatkowo uczestniczą lekarze i psychologowie.Wybierz szkołę, wybierz szpital

W Elblągu ofertę dla przyszłych mam mają dwa szpitale: przy ul. Królewieckiej i Żeromskiego. Zajęcia w szpitalu miejskim odbywają się do poniedziałku do czwartku w godzinach od 16.30 do 18.30. Informacje i zapisy przyjmują prowadzące je położne: Magdalena Niezbecka, (502 769 663), Teresa Sawicka (507 068 508), Joanna Grosch (502 059 289) i Jadwiga Romanowska (604 574 489). Przy szkole działa także punkt porad laktacyjnych. Kosz jednego spotkania wynosi 20 zł. Na jeden kurs składa się ich osiem. 


Kobiety ciężarne na zajęcia zaprasza również Wojewódzkim Szpital Zespolony.

— Nasza oferta cieszy się sporym powodzeniem — mówi Małgorzata Twardowska, rzecznik prasowy szpitala przy ul. Królewieckiej. — W tej chwili mamy już komplet uczestników na maj i kwiecień. Przyjmujemy jednak zapisy na kolejne miesiące. 
Tu również przygotowanie do porodu i połogu jest płatne. Cena całego kursu to 130 zł (11 spotkań). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki od godziny 18. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem 55 239 56 06 lub 55 239 59 15 od poniedziałku do piątku, w godz. 8 - 13.

naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. magda #1426123 | 78.88.*.* 26 cze 2014 19:53

  Polecam serdecznie szkołę rodzenia u Pani Jadwigii Romanowskiej w Szpitalu przy ul. Żeromskiego, jej wiedza przekazywana przyszłym mamom, doświadczenie a przede wszystkim ciepłe podejście do ciężarnych sprawia, że zajęcia są przyjemne i wychodzi się z nich z głową pełną niezbędnych wiadomości.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xyz #1306649 | 78.88.*.* 25 sty 2014 19:38

   tylko szpital miejski,miła intymna atmosfera i życzliwość połoznych na sali porodowej :)polecam

   ! - + odpowiedz na ten komentarz