Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Jerzy Kawiecki: Ekonomik, to szkoła z tradycjami

2013-04-17 16:05:55 (ost. akt: 2013-04-17 14:53:34)
Jerzy Kawiecki, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących

Jerzy Kawiecki, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Jest coś, co chciałbym, żeby pozostało w naszej szkole bez zmian - sympatyczna atmosfera. Zawsze staraliśmy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów i ich rodziców, dbaliśmy o to, żeby nasi podopieczni czuli się bezpiecznie i służyliśmy im swoją wiedzą oraz doświadczeniem — mówi Jerzy Kawiecki, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.

— W tym roku szkolnym do Zespołu Szkół Ekonomicznych przyłączono V Liceum Ogólnokształcące. Dawny ekonomik przekształcił się więc w Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, jedyną szkołę w Elblągu, która dysponuje ofertą edukacyjną technikum i liceum.

— Tak. Ten rok był dla naszej szkoły rokiem wielu zmian. Od 1 września 2012 roku funkcjonujemy nie tylko pod nową nazwą, ale w nowym, odmienionym zespole, w którego skład wchodzą dwa typy szkół: liceum i technikum. Jest tworzone wspólne logo i udoskonalana wspólna strona internetowa.

— Co jest podstawą prowadzonych przez szkołę działań?

— Przede wszystkim rzetelne przekazywanie młodym ludziom wiedzy przydatnej w pełnieniu różnych ról społecznych i zawodowych. Nasi uczniowie z egzaminów maturalnych uzyskują bardzo dobre wyniki, a zdawalność egzaminu zawodowego znacząco przewyższa ogólnokrajowe wskaźniki.

— Jakie nowe kierunki planowane są do realizacji w przyszłym roku szkolnym?

— W roku szkolnym 2013/2014 pragniemy otworzyć w technikum klasę akademicką. W tym celu została podpisana umowa z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. W ramach tej innowacji pedagogicznej uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w warsztatach z wykładowcami akademickimi. Oto oferta edukacyjna, przygotowana na nowy rok szkolny: technikum: Technik organizacji reklamy, Technik logistyk, Technik spedytor, Technik ekonomista – profile: klasa akademicka, specjalista ds. rachunkowości i makler giełdowy. Liceum o profilach: Humanistyczno – medialny, Matematyczno – politechniczny, Biologiczno – psychologiczny. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły: zse@elblag.edu.pl

mp

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB