Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Kolejny zatrzymany w sprawie nieprawidłowości w hipermarkecie

2013-04-19 12:08:37 (ost. akt: 2013-04-19 12:30:12)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Po zatrzymaniu szefa ochrony hipermarketu w Elblągu policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali wczoraj kolejnego mężczyznę podejrzanego o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

— 28-letni Tomasz D. to były pracownik ochrony sklepu, który został zatrzymany wczoraj po południu na terenie miasta — mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Podobnie jak w przypadku zatrzymanego dwa dni wcześniej szefa ochrony, policjanci zarzucają mu doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Przypomnijmy, osoby zatrzymane na drobnych kradzieżach miały być nakłaniane, w celu uniknięcia powiadomienia policji, do zapłacenia wielokrotności wartości towaru, z tym, że towaru tego nie otrzymywały. Jest wielce prawdopodobne, że towar znikał z półek sklepu. Policjanci zabezpieczyli dokumentacje potwierdzającą, że ten proceder mógł trwać od kilku lat i obejmował co najmniej kilkadziesiąt osób.


— Sprawa jest wnikliwie badana przez śledczych i w tej sprawie mogą być kolejne zatrzymania — dodaje Sawicki.

Dzisiaj na wniosek policji prokurator wobec obydwu mężczyzn zastosował dozór policyjny. Za popełnione czyny, kodeks karny przewiduje w tym wypadku karę pozbawienia wolności do lat 8.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anty ochrona #1060160 | 83.21.*.* 19 kwi 2013 13:07

    No to dobrali się do łysej grubej tłustej dupy

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz