Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Będzie więcej policyjnych patroli na ulicach Elbląga

2013-04-20 15:03:00 (ost. akt: 2013-04-19 14:25:51)
Od dziś na ulicach miasta pojawi się więcej patroli

Od dziś na ulicach miasta pojawi się więcej patroli

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Letni czas i dopisująca pogoda sprawiła, że na elbląskich ulicach pojawił się ruch. Pogoda zachęca do różnego rodzaju wyjść chociażby na spacer do parku. To również sygnał dla policjantów, którzy w porozumieniu z miastem wystawią dodatkowe patrole piesze w miejscach szczególnie newralgicznych dla bezpieczeństwa elblążan.

Od tego weekendu ruszają dodatkowe piesze policyjne patrole finansowane przez Urząd Miejski w Elblągu. Projekt, który był realizowany już w latach poprzednich został reaktywowany. Dodatkowe służby, za które zapłaci miasto obejmą różne części miasta. Dodatkowe patrole wystawione będą m.in. na elbląskiej starówce ale nie tylko tam.

- W planach mamy takie rozmieszczenie dodatkowych służb, aby wpływało to na kształtowanie się poczucia bezpieczeństwa elblążan – mówi jeden z policjantów kierujący pracą prewencji. – Nie znaczy to, że będą one zawsze na starówce czy w stałych dzielnicach, miejscach. Ich rozmieszczenie będzie się odbywało w zależności od sytuacji i potrzeb.

Dodatkowe patrole wystawiane będą w piątki oraz soboty. To dni, w które elblążanie częściej odwiedzają puby i dyskoteki. To właśnie powroty tych osób, często będących pod wpływem alkoholu rodzą sytuacje związane z dewastacją oraz zakłócaniem porządku publicznego. Zgodnie z zawartym porozumieniem miasto zapłaci za wystawienie dodatkowych pieszych patroli policyjnych.

— Zostaną w nie zaangażowani policjanci, którzy będą chcieli pracować w czasie wolnym poza normalną służbą — mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Jedna dodatkowa służba to dla miasta koszt około 100 złotych, tyle bowiem dostanie funkcjonariusz patrolujący miasto przez 8 godzin. Dodatkowe piesze patrole są realizowane w porze wieczorowo nocnej.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB