Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

230 interwencji i pięciu zatrzymanych. Policyjne podsumowanie weekendu

2013-04-22 11:01:18 (ost. akt: 2013-04-22 10:55:12)

Autor zdjęcia: Archiwum

Ponad 230 zrealizowanych interwencji i ponad 600 osób wylegitymowanych oraz zatrzymanych pięciu poszukiwanych to wynik policyjnych działań. Dodatkowo policjanci odwieźli do pogotowia socjalnego 48 osób. Sprawdzono pod kątem kradzieży 21 telefonów komórkowych. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. Podczas weekendu wydarzył się także jeden wypadek drogowy.

W miniony weekend na ul. Ogólnej miał miejsce wypadek drogowy. W sobotę około 19.30 23-letni mężczyzna kierując osobowym mercedesem potrącił pieszego. Poszkodowany to 53 latek, który przechodził przez przejście dla pieszych. Mężczyzna miał 1,7 promila w organizmie. Doznał złamania ręki, podudzia oraz stłuczenia głowy. Na miejsce wezwano karetkę. To nią mężczyzna został przewieziony do szpitala. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z elbląskiej komendy.

— W miniony weekend po raz pierwszy w tym roku służby patrolowe zostały poszerzone o tzw. patrole ponadnormatywne — mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Oznacza to że w piątek i sobotę na terenie miasta służbę pełniło więcej policjantów niż zwykle.

Dzieje się tak za sprawą porozumienia podpisanego pomiędzy byłym Prezydentem Elbląga a Komendantem Miejskim Policji. W praktyce miasto płaci za dodatkowe służby policjantom, którzy się do nich dobrowolnie zgłoszą. Tego typu działania prowadzono już w latach ubiegłych a zwiększanie ilości służb przekłada się na bezpieczeństwo elblążan.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB