Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Koncert zespołów E.S.K.I.M.O Brothers i Asteria

2013-04-23 11:00:00 (ost. akt: 2013-04-23 10:28:51)

Autor zdjęcia: arch.zespołu

Na koncert zespołu E.S.K.I.M.O Brothers zaprasza w środę (24.04) o godz. 18.30 do Sali "U św. Ducha" Biblioteki Elbląskiej Dział Zbiorów Audiowizualnych Gotycka.pl. Gościem specjalnym będzie grupa Asteria. Wstęp wolny.

Zespół E.S.K.I.M.O Brothers powstał na bazie fascynacji poszczególnych członków tzw. brzmieniem lat 80. – czasów, w których na listach przebojów królowały zespoły hardrockowe, oferujące, oprócz chwytliwych melodii, także nienaganną technikę i przemyślany image. Grupę utworzyli muzycy mający dość duży bagaż doświadczeń w innych gatunkach muzycznych: Paweł Świniarski (ex As We Speak, Koszerny Wymiar, Spotless Mind) oraz basista Mariusz Owczarek (Mentalnych Narzędzi, ex Think, Lojalny Tony). W szybkim czasie do zespołu dołączył gitarzysta prowadzący Łukasz Olewiński (ex As We Speak), który stał się też pomysłodawcą nazwy, której polski odnośnik to "Suche Szwagry".

W początkowym okresie perkusistą został Michał Stejn (ex As We Speak), ale szybko został zastąpiony przez Tomasza Hoffmana (ex Lojalny Tony, Sounds Like The End Of The World). Po kilku miesiącach intensywnego szukania wokalistą został Bartek Wicher i w pełnym składzie zespół przystąpił do pisania swoich pierwszych utworów. Główne założenie składu, to pisanie dobrych piosenek oraz bardzo żywiołowe zachowanie sceniczne. W repertuarze zespołu znajdują się mocne hardrockowe kawałki (Pornstar, Big Boner), nastrojowe ballady (Now, that You're Gone), jak również rozpędzone heavymetalowe hymny (West Side, Eskimo Song).

Zespół Asteria powstał na przełomie 2007/2008 roku w Elblągu z inicjatywy Radka i Arka. O ile ich spotkanie mogło być dziełem przypadku, o tyle owoc ich rozpoczynającej się przyjaźni oraz współpracy muzycznej był jak najbardziej przemyślany. Od czasu pierwszej próby w lutym 2008 roku zespół zagrał wiele koncertów, nagrał demo. W styczniu 2011 roku, w wyniku zmian personalnych, do zespołu dołączyli Piotr i Paweł. W październiku 2011 roku zespół występował już w Bibliotece Elbląskiej.
Asterię tworzą: Radosław Czapiewski - śpiew, gitara, Arkadiusz Nadachewicz - perkusja, Piotr Brędowski - gitara prowadząca, śpiew, Tomasz Płonka - teksty i Paweł Parczyk - gitara basowa. Charakter muzyki zespołu zbliżony jest do klimatów rocka lat 80/90., z dużą dawką energii i elementami balladowymi.
jago

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jupiter #1076241 | 178.235.*.* 6 maj 2013 17:18

    ogromny bagaż.....banda nierobów

    ! - + odpowiedz na ten komentarz