środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Bił, szarpał, wyzywał. 37 - latek znęcał się nad matką

2013-04-23 12:34:28 (ost. akt: 2013-04-23 12:58:00)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum

Wyzywał, popychał, szarpał a nawet bił – tego wszystkiego dopuścił się 37-letni Marcin S. wobec… swojej matki. Mężczyzna już raz był karany za znęcanie się nad kobietą, teraz ponownie stanie przed sądem. W wyniku prowadzonego przez policję postępowania 37-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

— Nie było to pierwsze przestępstwo jakiego dopuścił się 37-letni Marcin S. — mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Był on już wcześniej wielokrotnie notowany za: włamania, kradzieże, oszustwo oraz za znęcanie się nad matką.

Mężczyzna odbywał nawet karę pozbawienia wolności, właśnie za ten ostatni czyn. 37-latek gdy tylko wyszedł z wiezienia wrócił do miejsca zamieszkania, a że tam również mieszkała jego matka, ponownie zaczął się nad nią znęcać. Gehenna kobiety trwała od października 2012 roku do marca br. Wtedy bowiem zdecydowała się ona na przerwanie milczenia i opowiedziała policjantom o domowym oprawcy.

— Mężczyzna wiedział już jak skończy się dla niego ta sprawa, dlatego gdy policjanci kryminalni przyszli po niego, miał nawet spakowane rzeczy, które chciał wziąć ze sobą — dodaje Nowacki. — Teraz odpowie przed sądem za znęcanie się w tzw. „powrocie do przestępstwa”.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec 37-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za znęcanie się nad rodziną Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB